Program "500 plus" wzmacnia rynek korepetycji. Można zarobić nawet 10 - 15 tys. zł miesięcznie

Program "500 plus" wzmacnia rynek korepetycji. Można zarobić nawet 10 - 15 tys. zł miesięcznie
Program "500 plus" wzmacnia rynek korepetycji. Można zarobić nawet 10 - 15 tys. zł miesięcznie Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
"Gazeta Wyborcza" informuje, na co wydawane są pieniądze z programu 500 plus. Jak się okazuje, również na dokształcanie dzieci, a to jest w naszym kraju coraz droższe. W 2012 r. godzina zegarowa kosztowała korepetycji 24,5 zł, a rok później już 29 zł.

Program 500 plus to szansa dla osób, które chciałyby zarabiać udzielając korepetycji. Dziennikarze "Wyborczej" przywołują badania SGH oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, według których aż 32 proc. ankietowanych deklaruje przeznaczyć pieniądze z rządowego programu właśnie na edukację i zajęcia dodatkowe dzieci.

Jak mądrze zainwestować 500+? W naTemat pisał o tym Daniel Kotliński. Radzi, aby... nie wydawać tych pieniędzy na dziecko! – Zróbmy szybką kalkulację: załóżmy, że w rodzinie przyszło właśnie na świat drugie dziecko. Jeśli program Rodzina 500+ miałby obowiązywać w niezmienionym kształcie przez kolejne lata, to do momentu osiągnięcia pełnoletności przez dziecko budżet domowy rodziny zostanie zasilony kwotą przekraczającą 100 tys. złotych. Jeśli w tej samej rodzinie na świat przyjdzie kolejne dziecko, kwota ta ulegnie podwojeniu – pisze Kotliński.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...