Papież Franciszek powołał nowy urząd ds. imigracji. Watykańscy urzędnicy mają pomóc uchodźcom w Europie

Papież Franciszek stworzył specjalny urząd, który w jego imieniu zajmie się pomocą dla uchodźców i imigrantów.
Papież Franciszek stworzył specjalny urząd, który w jego imieniu zajmie się pomocą dla uchodźców i imigrantów. Fot. Mykhaylo Palinchak/123rf.com
Urząd ds. służby na rzecz „integralnego rozwoju człowieka” - oto nowy pomysł papieża Franciszka na rozwiązanie problemów migracyjnych. Organ będzie podlegać bezpośrednio głowie Kościoła katolickiego.


Papież Franciszek w Watykanie powołał nowy urząd, który zajmie się między innymi kwestiami migracji na świecie. Według dokumentu powołującego do życia tę instytucję, zajmie się ona "troską Stolicy Apostolskiej dotyczącą kwestii sprawiedliwości i pokoju, włącznie ze sprawami dotyczącymi migracji, zdrowia, dzieł miłosierdzia i ochrony świata stworzonego".

Jeden z działów urzędu zajmie się uchodźcami i migrantami. Według włoskich mediów, to odpowiedź na kryzys migracyjny na świecie. Jak piszą, w jego ramach papież Franciszek stanie się „komisarzem ds. migracji”. To kolejne działania Watykanu związane z tą kwestią. Niedawno Franciszek zadeklarował wsparcie dla przebywającego w Polsce Syryjczyka.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza