Donosiciele przegrali. Poznaniacy tłumnie przyszli na kiermasz zorganizowany przez 8-latkę, która pomaga chorej mamie

Ania, ośmioletnia dziewczynka z Poznania zorganizowała kiermasz aby zebrać pieniądze na ciężko chorą mamę.
Ania, ośmioletnia dziewczynka z Poznania zorganizowała kiermasz aby zebrać pieniądze na ciężko chorą mamę. Fot. facebook.com/druzynaszpiku
Takich tłumów nie widziano chyba nigdy na osiedlu Batorego w Poznaniu. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski przyszli wesprzeć kiermasz małej Asi, która w ten sposób pomaga chorej mamie. A do kiermaszu mogło w ogóle nie dojść.


O walce małej Asi głośno było od kilku dni. Dziewczynka, chcąc pomóc chorej mamie powiesiła informacje o organizowanym kiermaszu na klatce schodowej na osiedlu Batorego. Wydarzenie błyskawicznie rozpowszechnili internauci, a pomoc zadeklarowało setki osób. Ale jeszcze wczoraj nie wiadomo było, czy w ogóle dojdzie do niego – do kilku urzędów w Polsce zaczęły napływać donosy.

Dlaczego? Bez zgody na prowadzenie zbiórki, kiermasz nie powinien się odbyć. A Asia nie miała takich zezwoleń. Urzędnicy nie mogli więc wydać potrzebnego zezwolenia, mimo, że prywatnie wspierali cel dziewczynki. Na szczęście z pomocą przyszły dwie fundacje: Stasiu Konarski Pomaga i Łowcy Szpiku. I to oni formalnie stoją za akcją dziewczynki.

– Dziękuję wszystkim, że przyszliście. I dziękuję bardzo za to, co tu przynieśliście - mówi Asia cytowane przez Gazetę Wyborczą, która otworzyła kiermasz. Słuchało jej naprawdę mnóstwo osób. Zgromadzili się pod blokiem, na tarasach, balkonach.Mama ośmiolatki jest chora na padaczkę. Niedawno przeszła operacje. Ale mimo osłabienia pojawiła się na akcji córki – Podziwiam ją za odwagę. Ja byłam pełna obaw, myślałam, że to byłby wstyd prosić o pomoc, zastanawiałam się, co sąsiedzi pomyślą – powiedziała mama Asi cytowana przez GW.

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

źródło: [i]Gazeta Wyborcza
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...