Kuriozalna konferencja w Sejmie. Marszałek i minister będą rozważać, "co oznacza, że Bóg jest stwórcą Świata"

Politycy PiS będą zastanawiać się, co wynika z tego, że Bóg stworzył świat.
Politycy PiS będą zastanawiać się, co wynika z tego, że Bóg stworzył świat. Fot. Jakub Orzechowski / AG
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zdążyli już wyrobić w nas odporność na absurdy. Ale cały czas dostarczają ich kolejne dawki. W sobotę w Sejmie odbędzie się konferencja pod tytułem "Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato Si’". Pierwszy panel będzie poświęcony rozważaniom nad pytaniem "Co oznacza, że Bóg jest stwórcą Świata". To kwestionowanie przez instytucje państwa teorii ewolucji i promowanie kreacjonizmu.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i minister środowiska Jan Szyszko z Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie kwestionują nauczaną w polskich szkołach teorię ewolucji. Do nich bardziej przemawia teoria kreacjonizmu, która mówi, że świat został stworzony przez Boga. Nad tym zagadnieniem będą debatować uczestnicy konferencji, która w sobotę 15 października odbędzie się w Sejmie.

Wydarzenie będzie poświęcone encyklice papieża Franciszka "Laudato Si". Organizatorami są Ministerstwo Środowiska i Watykan. Wspiera ich m.in. Sejm i uczelnia o. Tadeusza Rydzyka. To właśnie na jej stronie można znaleźć pełen program wydarzenia. Bliżej mu do konferencji religijnej, niż naukowej.
W dodatku konferencja została sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który podlega Janowi Szyszko. Może jednym z rezultatów konferencji będzie wycofanie ze szkół teorii Darwina i zastąpienie jej rozważaniami nad kreacjonizmem.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...