Morawiecki zaprezentował "Konstytucję dla biznesu". Sześć miesięcy zwolnienia z ZUS dla przedsiębiorców!

Mateusz Morawiecki zaprezentował "Konstytucję dla biznesu".
Mateusz Morawiecki zaprezentował "Konstytucję dla biznesu". Fot. Adam Stępień / AG
Wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentował dziś długo zapowiadaną "Konstytucję dla biznesu", czyli pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Zakłada m.in. likwidację numeru REGON i zwolnienie przez sześć miesięcy ze składek na ubezpieczenie społeczne dla zakładających działalność gospodarczą.


– Państwo to nie łupieżca, a przedsiębiorca to nie kombinator – mówił Morawiecki podczas wystąpienia w podrzeszowskiej Jasionce. Prezentacja "Konstytucji dla biznesu" to jeden z elementów odbywającego się tam Kongresu 590, który ma być swoistą alternatywą dla Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Co zakłada "Konstytucja"? – W ramach #KonstytucjaDlaBiznesu chcemy uporządkować relacje z punktu widzenia przepisów prawnych. Niejasne przepisy będą rozstrzygane na korzyść przedsiębiorców – stwierdził Morawiecki. Zapowiedział, że rząd PiS będzie stopniowo likwidował numer REGON, a przedsiębiorcy będą posługiwać się wyłącznie NIP-em.

Wicepremier podkreślił znaczenie porozumienia między rządem a przedsiębiorcami. Dlatego chce powołać dwie nowe instytucje: Rzecznika Przedsiębiorców i Komisję Wspólną Rządu i Przedsiębiorców.
Najbardziej obiecująco brzmi propozycja ułatwień dla osób zakładających działalność gospodarczą. Przez pół roku mają być one zwolnione ze składek ZUS.
Propozycje PiS dla biznesu składane są w cieniu ostatnich wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który "wytłumaczył", dlaczego wzrost gospodarczy jest wolniejszy, niż przewidywano. Jak stwierdził, odpowiedzialni za to są sympatyzujący z PO przedsiębiorcy, którzy nie chcą inwestować.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...