Prof. Balcerowicz przypomina, że Fidel Castro był dyktatorem. "On żył w luksusie, a sławiono rzekomą równość na Kubie"

Leszek Balcerowicz chwycił się za głowę, bo jak można ciepło wspominać dyktatora Kuby. Wypunktował płaczących po Fidelu Castro.
Leszek Balcerowicz chwycił się za głowę, bo jak można ciepło wspominać dyktatora Kuby. Wypunktował płaczących po Fidelu Castro. Fot. Marek Podmokły /Agencja Gazeta
"Pamiętam zrujnowaną Hawanę i atmosferę państwa policyjnego" – tak przy okazji śmierci kubańskiego dyktatora swoją wizytę na Kubie wspomina prof. Leszek Balcerowicz. Ostro wytyka płaczącym dziś po Fidelu, że dyktator był zwykłym hipokrytą, który mówił biedującym Kubańczykom o równości, a tymczasem sam opływał w luksusach.


Światowe media żyją dziś śmiercią kubańskiego dyktatora Fidela Castro. Informację o jego zgonie przekazał światu jego brat i następca na fotelu przywódcy Kuby Raul Castro.

Lider rewolucji rządził Kubą ponad 50 lat. Magazyn "Time" uznał go za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie, ale także człowieka odpowiedzialnego za bezwzględny reżim, który przez pięć dekad rządził na wyspie. Mimo to znajdują się osoby, nawet wśród polskich internatów, które usprawiedliwiają tego komunistycznego zbrodniarza. Chwalą go za przeciwstawienie się liberalnym Stanom Zjednoczonym. Do takich osób swoje słowa kieruje właśnie prof. Leszek Balcerowicz. Doskonale wypunktował argumenty "antysystemowców" w żałobie.
Fidel Castro zmarł w Hawanie. – Odszedł wczoraj o godz. 22.29 – powiedział w telewizji jego brat Raul, który praktycznie od 10 lat kieruje państwem. Z pewnością jest – o wiele mniej charyzmatyczny od "El Comandante", za to nieco bardziej otwarty na zmiany, które i tak były nieuniknione.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka