Najlepiej zarabiający muzycy 2016 roku. Na pierwszym miejscu wokalistka, która nie wydała nawet nowej płyty

Wysokie dochody Taylor Swift są efektem dokładnie zaplanowanej strategii marketingowej.
Wysokie dochody Taylor Swift są efektem dokładnie zaplanowanej strategii marketingowej. Fot. Shutterstock
Który z waszych ulubionych muzyków zarobił najwięcej w 2016 roku? Magazyn "Forbes" opublikował właśnie swoje doroczne zestawienie. W ścisłej czołówce znaleźli się głównie popowi wykonawcy, razem z Taylor Swift, która w tym roku nie wydała nawet nowej płyty!


W czołówce nie zabrakło również starych wyjadaczy sceny muzycznej, jak AC/DC (miejsce 7.), The Rolling Stones (miejsce 8.) czy Bruce Springsteen (miejsce 11.).

Poza pierwszą dziesiątką znalazł się miedzy innymi Justin Biber, którego majątek w tym roku powiększył się o 56 milionów dolarów (miejsce 13.), a także Kayne West, który uplasował się na 20. pozycji. Ile zarobiła pierwsza piątka?

5. RIHANNA - 75 mln dolarów

4. MADONNA - 76,5 mln dolarów

3. ADELE - 80,5 mln dolarów

2. ONE DIRECTION - 110 mln dolarów

1. TAYLOR SWIFT - 170 mln dolarów

Choć nie wydała w tym roku żadnego nowego krążka, Taylor Swift fortunę inkasuje przede wszystkim za swoją twarz, a dokładnie za bycie twarzą marek. W tym roku decydująca okazała się być dla niej umowa z Apple. Wokalistka świetnie radzi sobie też w świecie wirtualnym. Zawsze zajmuje wysokie miejsca w zestawieniach sprzedaży utworów w formie digital downloads.

Źródło: Forbes.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...