Katolicka fundacja wytropiła "promocję homoseksualizmu" w szkołach! Oburzeni piszą do minister Rafalskiej

"16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć" – nie spodobała się krakowskiej fundacji.
"16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć" – nie spodobała się krakowskiej fundacji. Fot. screen/kampania16dni.pl
"16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć" – to międzynarodowa akcja antyprzemocowa, która co roku odbywa się od 25 listopada do 10 grudnia na całym świecie. Organizatorki mówią też o agresji wobec uchodźców czy kobiet z niepełnosprawnością. Tymczasem fundacja im. ks. Skargi dopatrzyła się w akcji antyprzemocowej "promocji homoseksualizmu".


Krakowska fundacja twierdzi, że to "narzucenie Polakom swoich poglądów przez prężnie działające homolobby. Za pomocą odpowiednich „słów kluczy”, liberalne organizacje forsują postawy sprzyjające groźnemu społecznie homoseksualnemu stylowi życia oraz idei LGBT".
W akcji antyprzemocowej działacze katoliccy nie tylko widzą promocję homoseksualizmu, ale wręcz zamach na wartości ważne dla każdego Polaka. Nie podoba się im, że zajęcia w ramach "16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć" odbywają się m.in. w szkołach. O założeniach tej antydyskryminacyjnej akcji można poczytać na stronie kampanii.

Tymczasem fundacja protestuje i pisze do Elżbiety Rafalskiej, aby Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaniechało dofinansowywania akcji. Nie obyło się bez krytyki organizatorów, a zwłaszcza Agaty Teustch. Fundacja jest zgorszona faktem, że Teustch współorganizuje Marsz Równości. Dla katolickiej fundacji z Krakowa to "czysta promocja homoseksualizmu". Dotychczas petycję do min. Rafalskiej podpisało 18 576 osób.

Protest fundacji ks. Piotra Skargi może być poważnie potraktowany przez PiS. Świadczy o tym pomysł rządzącej ekipy wypowiedzenie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, popularnie nazywanej konwencją antyprzemocową.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO