Ojciec Steczkowskiej był księdzem. Siostra wokalistki zdradza szczegóły w książce

Ojciec popularnej wokalistki był księdzem.
Ojciec popularnej wokalistki był księdzem. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Wiosną do księgarń trafi książka "Rodzinny klan. Steczkowscy", której autorką jest siostra Justyny Steczkowskiej. Kolorowa prasa poznała już fragmenty biograficznej pozycji, które są wyjątkowo ciekawe. Zwłaszcza te dotyczące ich ojca. Nieżyjący nestor rodu był księdzem.


Informacja, że Stanisław Steczkowski zrzucił habit dla koleżanki z dzieciństwa krąży od lat. W latach 1960-1962 wykonywał posługę kapłańską w Majdanie Królewskim na Podkarpaciu. Część mieszkańców do dziś go pamięta, niektórzy twierdzą, że został odwołany, inni, że się zakochał. Najstarsza córka Steczkowskiego, Agata potwierdza drugą wersję.

Tygodnik "Na Żywo" dotarł do fragmentów książki, w której 50-letnia siostra gwiazdy opisuje rozterki rodzica. Ten długo zastanawiał się, czy powinien rezygnować ze stanu duchownego, wreszcie podjął decyzję o pójściu za głosem serca. Poślubił ukochaną i doczekał się gromadki dzieci. Ślub mógł wziąć jednak dopiero na chwilę przed śmiercią. Steczkowski zmarł 7 stycznia 2001 r. w Warszawie.

W naTemat pisaliśmy już o życiu księży, którzy zrzucili sutanny. Wielu eks-księży ma trudności z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości. Przez lata żyli pod kloszem Kościoła i często nie wiedzą, jak wygląda życie poza murami plebanii. Mieszkanie, praca, finanse – te zwyczajne dla każdego sprawy spadają na nich jak grom z jasnego nieba. Okazuje się, że prowadzenie mszy to przy tym pestka. – Oni są jak więźniowie, którzy opuścili cele. Są bezradni jak dzieci – mówi Lesław Juszczyszyn, który od wielu lat uczy byłych księży jak nie dać się codzienności.źródło: fakt.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno