Powstała oryginalna mapa krajów i skojarzeń na ich temat. Polska "zagłębiem porzeczkowym"

Powstała bardzo oryginalna mapa świata.
Powstała bardzo oryginalna mapa świata. Fot. Screen z informationisbeautiful.net
Turcja jest najlepsza w cenzurowaniu Twittera, Kazachstan słynie z uranu, a Szwecja z muzyki pop. David McCandless stworzył mapę świata, pokazującą w jakiej dziedzinie dany kraj prześciga inne. I naprawdę można się zdziwić patrząc na wyniki, w przypadku Polski – też.


Mapa McCandlessa zaskakuje – oryginalnością i refleksją, jaką za sobą niesie. Badacz stworzył ją prześwietlając dane gromadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych czy Bank Światowy. Następnie, każde z wybranych państw przydzielił do jednej z dziewięciu kategorii: towary, psychologia, ekologia, gastronomia, ekonomia, ludzkość, technologia, problemy i partykularyzmy.
Czy kiedy myślimy o Grecji, skojarzymy ją ze zjadaczami sera? Albo zastanawiając się, co najlepszego do zaoferowania ma Wielka Brytania, do głowy przyjdą nam miliarderzy? Jakim cudem Hiszpania w może być rajem dla środowisk LGBT? Zanim jednak skupimy uwagę na wymienionych krajach, sprawdźmy, z czego sami słyniemy. Odpowiedź brzmi – z…produkcji porzeczek. Zaskoczeni nie będą pewnie ci, którzy wiedzą, że od lat jesteśmy ich największym światowym dostawcą. Może to lepiej, niż być znanym np. z homofobii (Gruzja)? Z zazdrością za to część z nas spojrzy w stronę takiej Rwandy. W tamtejszym parlamencie zasiada bowiem najwięcej kobiet.
źródło: informationisbeautiful.net

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE