Oswald Pereira, brat Samuela Pereiry odchodzi z TVP INFO. W Telewizji Polskiej pracował od 10 lat

Oswald Pereira po 10 latach zrezygnował z pracy w TVP INFO.
Oswald Pereira po 10 latach zrezygnował z pracy w TVP INFO. Fot. facebook.com/oswaldrp
Zanim Samuel Pereira trafił do TVP INFO, gdzie jest wiceszefem publicystyki, pracował tam jego brat Oswald. I to od dekady. Po czterech latach pracy w "Wiadomościach" i sześciu latach w TVP INFO dziennikarz postanowił odejść z Telewizji Polskiej. Powodów możemy się tylko domyślać.


Sposób, w jaki TVP INFO oraz "Wiadomości" relacjonują protest opozycji w Sejmie i przed Sejmem spowodował kolejną falę odejść dziennikarzy. Kilka dni temu z redakcją rozstał się Maciej Adamiak, który przy placu Powstańców pracował od 10 lat. W rozmowie z naTemat opisywał swoje pobudki.

Teraz z Telewizją Polską rozstaje się Oswald Rodrigo Pereira. Tak, zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa – prywatnie to brat Samuela Pereiry. Ale on nie trafił do TVP po przejściu telewizji przez Jacka Kurskiego – pracował w niej od 10 lat. Najpierw w "Wiadomościach", a przez ostatnie 6 lat w TVP INFO, m.in. jako wydawca programów informacyjnych.
– Dzisiejsze serwisy informacyjne w TVP Info były moimi ostatnimi w roli wydawcy. Po 10 latach pracy podjąłem decyzję o odejściu z TVP – napisał na Twitterze.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KRAJOBRAZ PO WYBORACH

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE