Czesi nie chcą naszej herbaty. Twierdzą, że zawiera ... substancje halucynogenne

Nasza herbata daje odlot. Spokojnie, tak twierdzą jedynie Czesi.
Nasza herbata daje odlot. Spokojnie, tak twierdzą jedynie Czesi. shuttersock
Czy polska, poczciwa herbatka Herbal Tea Loyd, produkowana przez Mokate daje odlot, powoduje otępienie, a nawet delirium? Czesi twierdzą, że tak. I wycofują ją ze swoich sklepów. To kontynuacja walki z polskimi produktami na tym rynku.


Nie wiadomo w jaki sposób czescy dziennikarze doszli do takich wniosków, ale według "Hospodarskich Novin", w polskiej herbacie wykryto spore ilości skopolaminy i atropiny. Ilości podobno mogą wywołać halucynacje i inne szkodliwe efekty.

Odlotowa herbata z miętą i żurawiną produkowana jest przez firmę "Mokate"z Ustronia – herbacianego potentata kaw i herbat.
– Zawiera 206 mikrogramów atropiny na kilogram i 31,7 mikrogramów skopolaminy na kilogram – uważa cytowany przez dziennik czeski inspektor Radoslav Pospichal – taka ilość w przypadku przygotowania naparu może wywoływać halucynacje.

Skopolamina jest zaliczana do substancji antycholinergicznych. Działa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy. Już w małych dawkach powoduje uspokojenie, senność i otępienie. W większych powoduje stany delirium. Herbata została już wycofana ze sklepów sieci Albert, która prawdopodobnie zostanie też ukarana grzywną za wprowadzenie do sprzedaży substancji zakazanych.


Polski producent, firma Mokate, nie skomentował zarzutów. U nas herbata nadal jest sprzedawana. Co dowodzi, iż chodzi tylko kontynuowanie wojny z polskimi produktami. Przypomnijmy, że zaledwie kilka tygodni temu czescy urzędnicy zdecydowali, że należy wycofać z obrotu i zniszczyć 5 mln jaj pochodzących z Polski.

źródło: Hospodarskie Noviny

Napisz do autora: oskar.maya@nateam.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...