
W poniedziałek sieć obiegło zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Schmidt z pokładu samolotu lecącego na Maderę. To wystarczyło politykom i sympatykom PiS do wydania opinii. Ich zdaniem, liderzy Nowoczesnej się skompromitowali. Swoim zdaniem podzieliła się też Krystyna Pawłowicz, która na Petru nie zostawia suchej nitki.
REKLAMA
Również posłanka partii rządzącej w swoim stylu podsumowała wypad szefa Nowoczesnej wraz posłanką z Joanną Schmidt.
Te facebookowe mądrości to był dopiero początek. Po zastanowieniu posłanka przechodzi do ataku.
Pawłowicz zaapelowała do wyborców opozycji, by "przejrzeli na oczy". O etyce i moralności jej przedstawicieli pisała w poniedziałek po południu, późną nocą dodała do tego wątek diet i uposażeń poselskich. Stwierdziła, że kiedy kancelaria Sejmu "zacznie potrącać je sejmowej bojówce, (...) to i Madery i inne strajkowe atrakcje się skończą".
Tematowi wyjazdu Petru przyjrzały się m.in. "Wiadomości" TVP, pytając "jakie partyjne sprawy połączyły dwójkę polityków Nowoczesnej". Muzycznym komentarzem do pytania była piosenka Zenka Martyniuka "Przez twe oczy zielone".
