"Rzeczpospolita" ujawnia nowe faktury Kijowskiego. Miał zarobić na KOD znacznie więcej niż dotąd sądzono

Kwota, którą Kijowski zawdzięcza KOD może być większa.
Kwota, którą Kijowski zawdzięcza KOD może być większa. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Ujawniono kolejne faktury, które Mateusz Kijowski wystawił Komitetowi Obrony Demokracji. Dwa nowe rachunki ujawnione przez "Rzeczpospolitą" opiewają na kolejne 30 tys. zł. Sam Kijowski przekonuje jednak, że tym razem mowa o fakturach fikcyjnych.


Według "Rzeczpospolitej" Mateusz Kijowski zarobił dzięki KOD ponad 120 tys zł. Taka kwota trafiła na konto firmy MKM-Studio, należącej do lidera komitetu i jego żony. Informacje pochodzą z pisma przekazanego Komisji Rewizyjnej. Chodzi o faktury opłacone przez Piotra Chaborę we wrześniu i w październiku. Kijowski twierdzi, że takie faktury jednak nie istnieją.

Przypomnijmy, iż wcześniej Mateusz Kijowski utrzymywał, że za pracę w Komitecie Obrony Demokracji nie pobierał wynagrodzenia. Niedawno ujawniono jednak faktury, które potwierdzają, że co najmniej 91 tys. zł ze zbiórek prowadzonych przez Komitet trafiło na konto firmy lidera KOD i jego żony. To Kijowscy prowadzą spółkę MKM-Studio. On jest prezesem, ona - członkiem zarządu z 95 proc. udziałów w firmie. Zajmują się usługami informatycznymi.

Co dokładnie spółka robiła dla KOD? Dokumenty wskazują m.in. na hosting strony internetowej, obsługę domeny, utrzymanie systemu poczty elektronicznej czy "odzyskiwanie danych po atakach". Za usługi, które rozliczono na sześciu fakturach, zapłacono ponad 91 tys. złotych.


źródło: RP.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • KOD
Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż