Tego jeszcze w żadnym polskim mieście nie było! Rusza Royal Snowpark

21 stycznia nastąpi oficjalna inauguracja pierwszego w Polsce sezonowego miejskiego Snowparku
21 stycznia nastąpi oficjalna inauguracja pierwszego w Polsce sezonowego miejskiego Snowparku Materiały prasowe
Tego jeszcze w żadnym polskim mieście nie było! Obok budynku Royal Wilanów, na ulicy Klimczaka 1 w Warszawie, przy drodze z Wilanowa do Konstancina, zostanie otwarty sezonowy Snowpark, który zapewni znakomitą zimową zabawę dzieciom, młodzieży i dorosłym. 21 stycznia nastąpi oficjalna inauguracja.


Olbrzymia konstrukcja (20 m x 20 m x 5 m) będzie imitować górski stok przez niemal dwa miesiące. Profesjonalnie przygotowana nawierzchnia pokryta igielitem i dodatkowo sztucznie naśnieżana będzie do dyspozycji miłośników freestyle’u (ewolucje na przeszkodach) niezależnie od warunków pogodowych. Ustawione na konstrukcji przeszkody o różnym stopniu trudności takie jak box, raile czy rura będzie można pokonywać na nartach, deskach snowboardowych czy snowskate (śnieżna deskorolka). Dla najmłodszych adeptów śnieżnych ewolucji powstanie też obok na płaskim już terenie Snowpark dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, gdzie w bezpieczny sposób będą mogły nauczyć się podstaw freestyle’u.
Oba oświetlone i nagłośnione obiekty będą otwarte codziennie od godz. 12 do godz. 21. Wejście bezpłatne. Plan działalności Royal Snowparku przy Royal Wilanów przewiduje regularne treningi freestyle’u zarówno dla zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych, zawody, imprezy oraz niedzielną szkółkę narciarską dla maluchów. Przede wszystkim jednak Royal Snowpark przeznaczono na spontaniczne treningi dla wszystkich chętnych amatorów freestyle’u.


Większość zorganizowanych atrakcji będzie nieodpłatna! Więcej informacji i dokładny program oraz zapisy ogłaszane będą na fanpage’u RoyalSnowpark. Dodatkowo dla tych, którzy wolą podziwiać niż uprawiać sporty, stworzona zostanie przy Snowparku w Royal Wilanów strefa relaksu z pufami i leżakami.


Capital Park, zarządca budynku Royal Wilanów, która ufundowała Snowpark, przewiduje, że zakończenie sezonu nastąpi prawdopodobnie 12 marca, choć ostatecznie zadecyduje aura. A więc amatorzy ekstremalnych sportów zimowych mają wiele kolejnych tygodni na doskonalenie swoich umiejętności w idealnych warunkach w mieście.


Impreza otwarcia Royal Snowpark 21 stycznia przewiduje zawody snowboardowo-narciarskie, darmowe aktywności dla dzieci oraz konkursy dla widzów, a wszystko przy muzyce zapewnionej przez Red Bulla. Od 11.00 do 16.00 odbędą się darmowe szkolenia: narciarskie dla przedszkolaków i następnie snowboardowe dla początkującej młodzieży. Cały dzień będzie działać Burton Rigglet Snowpark dla maluchów.
Zawody ROYAL Challenge rozpoczną się zapisami od godziny 15.00. Zawodnicy zostaną wyłonieni wśród wszystkich chętnych, którzy wezmą udział w dwugodzinnych eliminacjach przeprowadzonych w postaci jamu (luźne jazdy). Właściwe zawody przewiduje się na godzinę 19.00. Startujący zmierzą się w dwóch konkurencjach: freeski i snowboard. Nagrody przewidziane są dla 3 pierwszych miejsc w obu konkurencjach. Więcej informacji na temat wszystkich atrakcji dnia otwarcia można znaleźć na profilu Royal Snowpark na Facebook’u.

Warto pamiętać, że teren wokół Royal Wilanów żyje przez cały rok. W cieplejszych miesiącach organizowane jest tam kino plenerowe, teatr pod gołym niebem, wieczorne koncerty i inne okazjonalne wydarzenia. Można tam również korzystać z boisk, grać w bule czy skakać na trampolinach. W zimie oczywiście też nie mogło zabraknąć rozrywki i tak też powstała koncepcja wyjątkowego, miejskiego kompleksu Royal Snowparku w Royal Wilanów.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Royal Snowpark.