500+ załatwiło kolejny problem? Polacy nie chcą już wyjeżdżać do Anglii

Wielka Brytania jest jednym z najczęściej wybieranych celów podroży zarobkowych Polaków
Wielka Brytania jest jednym z najczęściej wybieranych celów podroży zarobkowych Polaków Fot. Pablo Cabezos/Flickr.com/CC BY 2.0
Tylko 8 proc. Polaków jest gotowych na emigrację zarobkową i są to głównie ludzie młodzi – wynika z badań CBOS, które podaje serwis Bankier.pl. Tak wielu z nas nie deklarowało chęci pozostania w Polsce od wielu lat.

Według najnowszych badań 84 proc. ankietowanych nie jest w ogóle zainteresowanych wyjazdem do pracy w innym państwie. Rok temu taką samą deklarację składało 80 proc. badanych. "Krytyczny" był rok 2013, kiedy wyjazdu nie wyobrażało sobie tylko 74 proc. ankietowanych. Niedużo gorzej, niż obecnie, było w latach 2010 i 2011. Wtedy wyjazd wykluczało 82 proc. ankietowanych.

Z badań wynika również, że tylko 6 proc. Polaków obecnie rozważyłoby ofertę wyjazdu zarobkowego, gdyby ją otrzymało, ale samemu nie mają zamiaru się o to starać.

Na 8 proc. gotowych do wyjazdu osób składa się 6 proc. ankietowanych, którzy są zainteresowani i zamierzają się w przyszłości starać o pracę za granicą, a pozostałe 2 proc. stara się o pracę już teraz.

Według Głównego Urzędu Statystycznego za granicą czasowo przebywa obecnie ok. 2,4 mln Polaków.

Źródło: Bankier.pl

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...