Rejestrować numer czy zmienić na lepszy - na decyzję masz czas do końca stycznia

Fot. 123rf.com / Leung Cho Pan
Masz telefon na kartę? Pamiętaj, że do 1 lutego 2017 roku musisz zarejestrować ją u swojego operatora. Jeśli tego nie zrobisz, już następnego dnia twój numer zostanie zablokowany - nie zadzwonisz, nie wyślesz sms-a, nie skorzystasz z internetu.


Do rejestracji karty oczywiście nikt cię nie zmusza - możesz tę okazję równie dobrze wykorzystać do zmiany numeru, najlepiej na taki, który da się łatwo zapamiętać. Posiadanie 9 cyfr układających się w logiczny ciąg docenią właściciele firm czy freelancerzy, bo tzw. “złoty” numer to kolejny element rozpoznawalności twojej marki.


Jeżeli Twój obecny numer jest za trudny i za każdym razem musisz się zastanawiać, gdy cię o niego pytają, warto go zmienić na tzw. „złoty”. Ciekawą ofertę „Złote Numery za 0 zł” wdrożyło Virgin Mobile.

Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, na podjęcie decyzji masz czas do końca stycznia. Poniżej, krok po kroku tłumaczymy, jak zarejestrować kartę i gdzie szukać “złotych” numerów.

Gdzie mogę zarejestrować swój numer?
Rejestracja odbywa się w punkcie stacjonarnym lub elektronicznie. W przypadku pierwszej opcji, należy udać się do wybranego punktu i tam dokonać formalności. Rejestracja kart SIM jest możliwa w placówkach Poczty Polskiej, niezależnych punktach GSM, sieci Ruch, Inmedio, Relay, Discover, Hubiz, a nawet na stacjach benzynowych. W przypadku sieci Virgin Mobile są to także placówki eurobank, Telakces, a w przypadku operatorów posiadających własną sieć sprzedaży – także w ich salonach własnych. Weź ze sobą telefon lub kartę SIM oraz dokument tożsamości.

Niektórzy operatorzy oferują możliwość dokonania rejestracji przez Internet. Najkorzystniej wypada tu Virgin Mobile, gdzie po wypełnieniu formularza na stronie, użytkownik zamawia bezpłatnego kuriera, który przyjeżdża, aby zweryfikować czy dane wpisane na stronie zgadzają się z dokumentem tożsamości. Jeśli jesteś klientem ING Bank Śląski lub Millenium możesz zarejestrować numer wypełniając formularz na stronie internetowej banku.


Jakie dokumenty są wymagane podczas rejestracji Twojej karty SIM prepaid?
W przypadku zakupu karty prepaid potrzebny jest dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty bądź paszport. W przypadku dzieci, które nie ukończyły 13 roku życia, karta powinna być zarejestrowana na prawnego opiekuna. Natomiast, jeżeli mamy do czynienia z osobą powyżej tego wieku, musi mieć ona wyrobiony dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Kartę można również zarejestrować w kiosku. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?
Podczas rejestracji w salonie operatora, kiosku czy innym punkcie stacjonarnym zbieranie danych odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji. Następnie przesyłane są one bezpiecznym, szyfrowanym i uwierzytelnionym połączeniem. Żadne dane nie są zapisywane na terminalu, czy komputerze osoby pracującej w punkcie stacjonarnym. Pracownik punktu stacjonarnego nie ma prawa kserować naszego dokumentu tożsamości, a jedynie może poprosić o wgląd w niego, a następnie wprowadzić do aplikacji imię nazwisko i numer PESEL.

Warto pamiętać, że salony operatorów to w dużej mierze sieci franczyzowe, a nie realna własność Play, Plus czy Orange. Rejestracja u pani w kiosku nie różni się za tym wiele pod względem formalnym od rejestracji w oznaczonym salonie.

Artykuł powstał we współpracy z Virgin Mobile.

Advertisement

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat
0 0Nie tylko Taco i Dawid. Ci polscy artyści też mogą zapełnić Stadion Narodowy-wspomnicie nasze słowa
DADHERO.PL 0 0Centralę brytyjskiego wywiadu MI6 zamieniono na... No, moi drodzy, tak trzeba żyć!

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką