NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Raport ''Technologia w cuglach'' autorstwa ekspertów MK My Data przekonuje, że takie aplikacje jak WhatsApp, Signal czy Telegram nienależycie chronią naszą prywatność
  Z tymi aplikacjami w telefonie lepiej uważać. Zamiast chronić nasze dane, mogą nas szpiegować

  Eksperci MK My Data biją na alarm – popularne w telefonach komunikatory wyjątkowo słabo chronią naszą prywatność. W raporcie ''Technologia w cuglach'' przekonują, że takie aplikacje jak WhatsApp, Signal czy Telegram wbrew zapewnieniom ich twórców mają poważne luki, a poziom szyfrowania przez nie treści rozmów i wiadomości tekstowych pozostawia wiele do życzenia.

 • Symulacja InTheirShoes
  Po jednym dniu mam dość. Nie chcecie znaleźć się w ich świecie

  Wyobraź sobie, że wstydzisz się wyjść z domu. Nie dlatego, że nie chcesz, ale boisz się konsekwencji. W twoim życiu nie ma niczego stałego. Spotkanie ze znajomymi, które planujesz od miesiąca i na które z wytęsknieniem czekasz, jest jedną wielką niewiadomą. Bo dolegliwości mogą dopaść cię tuż przed. Albo – co gorsze – w trakcie. Witaj w świecie osób chorych na chorobę Leśniowskiego-Crohna.

 • "Dobrzy ludzie powinni mieszkać w dobrym miejscu". Tak brzmi najnowsza kampania firmy deweloperskiej Dom Development, która wywołała kontrowersje. Psycholog Maria Rotkiel poddaje analizie tę kampanię
  Kontrowersyjna akcja ''Dobrzy ludzie''. Znana psycholog analizuje kampanię

  "Dobrzy ludzie powinni mieszkać w dobrym miejscu". Tak brzmi najnowsza kampania firmy deweloperskiej Dom Development, która wywołała kontrowersje. Na jej temat rozmawiamy z psycholog Marią Rotkiel.

 • Coraz więcej instytucji kulturalnych, w tym teatry, uczestniczy w programach lojalnościowych, dzięki którym klienci płacący za bilety kartą bankową mogą otrzymać atrakcyjne zniżki
  Wybierasz się do teatru? Nie pożałujesz, jeśli zabierzesz ze sobą tę rzecz

  Z kartą płaci się wygodnie? Nie tylko. Coraz więcej instytucji kulturalnych uczestniczy w programach lojalnościowych, dzięki którym klienci z kartą bankową w kieszeni mogą dodatkowo liczyć na atrakcyjne zniżki. Mowa również o teatrach. O tym, dlaczego do świątyni sztuki warto zabrać ze sobą niepozorny kawałek plastiku, możecie przekonać się z poniższego materiału dokumentującego wizytę w Teatrze Capitol w Warszawie.

 • O efektywności, botach i współczesnym digital customer na IAB Internet Week

  Jaka część reklam naszej marki jest widoczna? Jak bronić się przed botami i innymi zagrożeniami wykorzystując sprawdzone techniki i narzędzia antyfraudowe? Jak planować i efektywnie prowadzić kampanie z udziałem influencerów? Jak zwiększać ruch, klientów, sprzedaż, leady kontaktowe? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci branży marketingu internetowego podczas IAB Internet Week. Wiosenna edycja tego cyklicznego wydarzenia poświęconego nowoczesnym strategiom marketingu online odbędzie się w dniach 9-13 kwietnia br. w Warszawie. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla uczestników.

 • Biznesmen Robert Szustkowski idzie do prokuratury, bo Ewa Domżała oskarża go o powiazania z mafią

  Ciąg dalszy głośnej sprawy na linii Robert Szustkowski - Ewa Domżała. Biznesmen złożył właśnie do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Domżałę, która – jego zdaniem – fałszywie oskarża go o związki z międzynarodowymi grupami przestępczymi. Wszystko to dzieje się kilka dni po tym, gdy kobieta poprosiła sejmowy zespół ds. bezpieczeństwa o ochronę, a jej partner został zaatakowany nożem i walczy o życie.

 • Konferencja "IAB HowTo move from expectations to reality in Marketing Automation" odbędzie się 27 lutego w Warszawie
  Jedyna taka konferencja w Polsce. Eksperci o trendach i nowościach w marketingu, które zmieniają biznes

  Rola automatyzacji marketingu w prowadzeniu biznesu będzie stale rosnąć, wpływając jednocześnie na efektywność sprzedaży, planowanie działań komunikacyjnych czy sposoby komunikacji z klientami. O definicji, trendach i zmianach, jakie niesie ze sobą marketing automation dla tworzenia i realizacji strategii marketingowej, opowiedzą eksperci podczas konferencji "IAB HowTo move from expectations to reality in Marketing Automation". Wydarzenie organizowane w ramach cyklu IAB HowTo odbędzie się 27 lutego b.r. w Warszawie.

 • Okrągła? Niekoniecznie. Taki kształt denka od butelki nie jest czymś oczywistym.
  Dlaczego butelka tej whisky jest trójkątna? Za tym kształtem kryje się kawał historii

  Wokół whisky od zawsze roztacza się aura ekskluzywności i tajemniczości. W tym przypadku wszystkiego mamy po trochu. Zwłaszcza gdy spojrzy się na kształt butelki. Niesamowite na ile sposobów można wymyślić tak – wydawałoby się – prozaicznie prostą rzecz. Bo czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego akurat ta jedna jest trójkątna?

 • Star Wars: Jedi Challenges testowaliśmy w warunkach redakcyjnych. Tego dnia efektywność pracy była... niższa niż zwykle.
  Ciemna strona mocy opanowała redakcję. Ten gadżet sprawił, że rzuciliśmy wszystko i poszliśmy grać w grę

  Rzeczywistość bardzo długo nie mogła dogonić wyobraźni George’a Lucasa. Do teraz. Zasługi na tym polu należy przypisać zespołom kreatywnym Disney’a i Lenovo oraz kurierowi, który dostarczył do naszej redakcji zestaw “Star Wars: Jedi Challenges”. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, czy miecz świetlny dobrze leży w ręce, oraz czy wywijanie piruetów w walce z Lordem Vaderem jest nie tylko efekciarskie, ale i efektywne - musicie wypróbować ten zestaw do AR-u.

 • Orange wesprze startupy w ramach 5. edycji Orange Fab
  Korporacje wspierają startupy czy na odwrót? Twórcy Orange Fab tłumaczą, kto tak naprawdę korzysta na akceleratorach

  Słowo startup długo kojarzyło się z grupką znajomych, którzy poza ideą, która zmieni świat, kilkoma laptopami i miejscem spotkań w garażu jednego z nich nie mają właściwie nic. Czekają więc z niecierpliwością, aż pewnego dnia pojawiający się znienacka anioł-inwestor wyciągnie ich z garażowego niebytu. Jak można było się przekonać na inauguracji piątej edycji programu akceleracyjnego Orange Fab, ten stereotyp nie ma już racji bytu. Przedstawiciele startupów dobrze wiedzą, jakiego wsparcia im potrzeba i aktywnie go poszukują. Korporacje chętnie go udzielają. I jest to barter, na którym korzystają obie strony.