NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Popularne aplikacje mobilne do wysyłania wiadomości nie są tak bezpieczne, jak się o nich mówi. Przekonał się o tym nawet Michael Cohen, były osobisty prawnik Donalda Trumpa
  FBI uzyskało dostęp do poufnych danych na WhatsApp i Signal. A w Polsce rośnie liczba podsłuchów

  Według oficjalnych statystyk tylko w 2017 roku policja uzyskała zgodę sądu na 9725 kontroli operacyjnych. W 2015 takich zgód było 8000, a rok później 9332. Jak widać, liczba podsłuchów rośnie. W prowadzeniu tych czynności służbom nie tylko zresztą w Polsce pomagają słabe zabezpieczenia programów komunikacyjnych.

 • Coraz częściej na pożyczki krótkoterminowe decydują się świadomi konsumenci z dochodami powyżej średniej krajowej
  To oni głównie biorą pożyczki krótkoterminowe. A popularność pożyczek online rośnie. Miloan wśród liderów

  Postawieni pod ścianą, z długami i zdesperowani z powodu biedy. Jeszcze do niedawna taki był wizerunek statystycznego klienta firm pożyczkowych w Polsce. Teraz na szybki zastrzyk gotówki decyduje się coraz więcej rodaków z miarę ustabilizowaną sytuacją życiową. Potrzebę wyjścia z pętli finansowej zastępuje chociażby myśl o zakupach.

 • Przedłużony termin zgłoszeń do MIXX AWARDS 2018

  IAB Polska wydłuża o cztery dni termin zgłoszeń do Mixx Awards - konkursu na najlepsze polskie kampanie reklamowe z wykorzystaniem digitalu. Na uzupełnienie wniosków agencje i marketerzy mają czas do 10 września włącznie. Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi pod koniec listopada br. podczas uroczystej gali.

 • Raport ''Technologia w cuglach'' autorstwa ekspertów MK My Data przekonuje, że takie aplikacje jak WhatsApp, Signal czy Telegram nienależycie chronią naszą prywatność
  Z tymi aplikacjami w telefonie lepiej uważać. Zamiast chronić nasze dane, mogą nas szpiegować

  Eksperci MK My Data biją na alarm – popularne w telefonach komunikatory wyjątkowo słabo chronią naszą prywatność. W raporcie ''Technologia w cuglach'' przekonują, że takie aplikacje jak WhatsApp, Signal czy Telegram wbrew zapewnieniom ich twórców mają poważne luki, a poziom szyfrowania przez nie treści rozmów i wiadomości tekstowych pozostawia wiele do życzenia.

 • Symulacja InTheirShoes
  Po jednym dniu mam dość. Nie chcecie znaleźć się w ich świecie

  Wyobraź sobie, że wstydzisz się wyjść z domu. Nie dlatego, że nie chcesz, ale boisz się konsekwencji. W twoim życiu nie ma niczego stałego. Spotkanie ze znajomymi, które planujesz od miesiąca i na które z wytęsknieniem czekasz, jest jedną wielką niewiadomą. Bo dolegliwości mogą dopaść cię tuż przed. Albo – co gorsze – w trakcie. Witaj w świecie osób chorych na chorobę Leśniowskiego-Crohna.

 • "Dobrzy ludzie powinni mieszkać w dobrym miejscu". Tak brzmi najnowsza kampania firmy deweloperskiej Dom Development, która wywołała kontrowersje. Psycholog Maria Rotkiel poddaje analizie tę kampanię
  Kontrowersyjna akcja ''Dobrzy ludzie''. Znana psycholog analizuje kampanię

  "Dobrzy ludzie powinni mieszkać w dobrym miejscu". Tak brzmi najnowsza kampania firmy deweloperskiej Dom Development, która wywołała kontrowersje. Na jej temat rozmawiamy z psycholog Marią Rotkiel.

 • Coraz więcej instytucji kulturalnych, w tym teatry, uczestniczy w programach lojalnościowych, dzięki którym klienci płacący za bilety kartą bankową mogą otrzymać atrakcyjne zniżki
  Wybierasz się do teatru? Nie pożałujesz, jeśli zabierzesz ze sobą tę rzecz

  Z kartą płaci się wygodnie? Nie tylko. Coraz więcej instytucji kulturalnych uczestniczy w programach lojalnościowych, dzięki którym klienci z kartą bankową w kieszeni mogą dodatkowo liczyć na atrakcyjne zniżki. Mowa również o teatrach. O tym, dlaczego do świątyni sztuki warto zabrać ze sobą niepozorny kawałek plastiku, możecie przekonać się z poniższego materiału dokumentującego wizytę w Teatrze Capitol w Warszawie.

 • O efektywności, botach i współczesnym digital customer na IAB Internet Week

  Jaka część reklam naszej marki jest widoczna? Jak bronić się przed botami i innymi zagrożeniami wykorzystując sprawdzone techniki i narzędzia antyfraudowe? Jak planować i efektywnie prowadzić kampanie z udziałem influencerów? Jak zwiększać ruch, klientów, sprzedaż, leady kontaktowe? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci branży marketingu internetowego podczas IAB Internet Week. Wiosenna edycja tego cyklicznego wydarzenia poświęconego nowoczesnym strategiom marketingu online odbędzie się w dniach 9-13 kwietnia br. w Warszawie. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla uczestników.

 • Biznesmen Robert Szustkowski idzie do prokuratury, bo Ewa Domżała oskarża go o powiazania z mafią

  Ciąg dalszy głośnej sprawy na linii Robert Szustkowski - Ewa Domżała. Biznesmen złożył właśnie do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Domżałę, która – jego zdaniem – fałszywie oskarża go o związki z międzynarodowymi grupami przestępczymi. Wszystko to dzieje się kilka dni po tym, gdy kobieta poprosiła sejmowy zespół ds. bezpieczeństwa o ochronę, a jej partner został zaatakowany nożem i walczy o życie.

 • Konferencja "IAB HowTo move from expectations to reality in Marketing Automation" odbędzie się 27 lutego w Warszawie
  Jedyna taka konferencja w Polsce. Eksperci o trendach i nowościach w marketingu, które zmieniają biznes

  Rola automatyzacji marketingu w prowadzeniu biznesu będzie stale rosnąć, wpływając jednocześnie na efektywność sprzedaży, planowanie działań komunikacyjnych czy sposoby komunikacji z klientami. O definicji, trendach i zmianach, jakie niesie ze sobą marketing automation dla tworzenia i realizacji strategii marketingowej, opowiedzą eksperci podczas konferencji "IAB HowTo move from expectations to reality in Marketing Automation". Wydarzenie organizowane w ramach cyklu IAB HowTo odbędzie się 27 lutego b.r. w Warszawie.