Biedronka "wyprzedażowa", czyli outlet rzeczy z dyskontu. Wiemy, gdzie można znaleźć tanie rzeczy prosto z palety

Biedronka "wyprzedażowa", czyli outlet rzeczy z dyskontu. Wiemy, gdzie można znaleźć tanie rzeczy prosto z palety
Biedronka "wyprzedażowa", czyli outlet rzeczy z dyskontu. Wiemy, gdzie można znaleźć tanie rzeczy prosto z palety Fot. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta
Gdzie są i czy w ogóle istnieją? Większość z nas nie słyszało (bo firma specjalnie się tym nie chwali), że w kilku miejscach w kraju można znaleźć Biedronki wyprzedażowe, w których wybrane towary są oferowane w jeszcze niższych cenach. Wokół tych outletów narosła nawet pełna aura tajemniczości, a informacje o tym, gdzie można dostać rzeczy ze zwykłych "Biedronek" w znacznie obniżonych cenach, krążą po forach internetowych.


Informacje o "wyprzedażowych" Biedronkach stały się miejską legendą. Podobnie jak bezpańskie kontenery, za które płaci się 10 tys. zł i przejmuje towar, którego nie chciał Media Markt. O co chodzi tym razem?

Sklepy wyprzedażowe z produktami z Biedronki przybierają różne formy, a zlokalizowane są w kilku miejscach w kraju. Część z nich działa jedynie sezonowo. Jerónimo Martins, właściciel "Biedronki" nie reklamuje tych miejsc (bo nie musi). Towary, które się w nich pojawiają i tak schodzą jak ciepłe bułeczki, a czasami przed drzwiami ustawiają się kolejki.


W internecie można znaleźć więcej zapytań, niż odpowiedzi odnośnie sklepów wyprzedażowych Biedronki. "Czy ktoś wie coś więcej na temat takich sklepów? Ilu pracowników pracuje w takim sklepie? Czy będą one w całej Polsce?" - czytamy. Nie ma się co dziwić, że Polaków interesują jeszcze tańsze zakupy towarów z popularnego dyskontu. Mimo to, w prasie nie ma zbyt wielu informacji o tych miejscach - korzystają z nich miejscowi.


Podobny wystrój, inny szyld
Z pytaniem o to, gdzie i na jakiej zasadzie działają wyprzedażowe Biedronki, zwróciliśmy się do źródła. – Potwierdzamy, że w kilku lokalizacjach w Polsce funkcjonują nasze sklepy Towaroteka, które bazują na koncepcji outletu – poinformowało nas biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.
Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Uruchamiane są one w danej lokalizacji w okresie, w którym dysponujemy jeszcze prawem do użytkowania nieruchomości przez pewien czas lub też w obiektach, w których znajduje się sklep Biedronka, a gdzie możemy wykorzystać dodatkową przestrzeń (np. osobne pomieszczenie). Tym samym powierzchnia handlowa, pozostająca w naszej dyspozycji służy zagospodarowaniu produktów przemysłowych (tzw. non-food), które dostępne były w naszej sieci w ramach ofert specjalnych.

Historia "biedronkowych" towarów prosto z palety zaczęła się w roku 2014, choć jak informuje JMP, "koncepcja"pochodzi z 2008 roku. Informowano wówczas, że Towaroteka nie różniła się wystrojem, wyposażeniem, tylko asortymentem i cenami. Towar znajdował się na paletach i w koszach. Przede wszystkim były to zabawki, sprzęt do kuchni, ubrania, odkurzacze, wybrane artykuły kosmetyczne i chemii gospodarczej, produkty dla zwierząt itd. W Towarotekach pojawiają się także towary o słabszej jakości, ale w atrakcyjnych cenach.
Portal Spożywczy poinformował w marcu 2014 roku, że "Biedronka" nie będzie rozwijała sieci Towaroteka. – To był bardzo fajny sklep, kupiłam tam wiele użytecznych rzeczy, na przykład artykuły dla mojego psa w cenie o kilkadziesiąt procent niższej w normalnie – mówiła portalowi ddwloclawek.pl klientka Towaroteki. – Jestem zdziwiona, że sklep zamknięto, bo zawsze było tam dużo ludzi – dodawała.


Wbrew publikowanym co pewien czas informacjom, Towaroteki wciąż istnieją i prawdopodobnie będą otwierane kolejne.

Aktualnie tego typu punkty znajdują się w: Olsztynku, Olsztynie, Bartoszycach, Szprotawie, Radomiu, Drzewicy, Gdańsku oraz Lublinie.
Jako że decyzje o uruchomieniu Towarotek podejmowane są na bieżąco, właściciel marki Biedronka nie jest w stanie określić, gdzie powstaną kolejne sklepy. Asortyment w Towarotekach bardzo się zmienia i jest uzależniony od aktualnych stanów magazynowych. Jak jednak informują przedstawiciele JMP, największym zainteresowaniem cieszą się m.in. meble, elementy wyposażenia wnętrz, artykuły dziecięce czy tekstylia.

Klienci zachwyceni
O otwarciu "hali wyprzedażowej" (tak określono ją w mediach) Biedronki w Kielcach poinformował w 2014 roku lokalny portal echodnia.eu. Dziennikarze, którzy pojechali na miejsce, określili ceny jako "wyjątkowe".

– W dużej hali coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli. Trzeba jednak poszukać okazji, bo towar znajduje się w paczkach, stojących wprost na podłodze. Tłumów w markecie nie ma, ale ci, którzy przyszli, nie żałują – czytamy.
Mieszkanka Kielc
Cytat z artykułu o otwarciu w Kielcach hali wyprzedażowej "Biedronki"

Jak zobaczyłam te wszystkie produkty to normalnie oniemiałam z wrażenia i spędziłam tu chyba ze dwie godziny. Nie sądziłam, że w Kielcach w ogóle można cokolwiek kupić w takich cenach. Straciłam niecałe 100 złotych, a ledwie mogę unieść siatki. Czytaj więcej

We Włocławku przy ulicy Kaliskiej przez rok działały obok siebie dwie "Biedronki". Ale wśród mieszkańców miasta to właśnie lokal przekształcony w Towarotekę cieszył się dużą popularnością. Klienci mieli ustawiać się do wejścia nawet kilkanaście minut przed otwarciem - opisuje ddwloclawek.pl.

Towaroteki to za każdym razem jedynie tymczasowe rozwiązanie, które ma służyć wykorzystaniu przestrzeni handlowej na ostatnie dni/miesiące obowiązywania najmu danych obiektów - po zamknięciu lub przeniesieniu sklepu. Nie oznacza to, że sklepy są otwierane jedynie na chwilę. Towaroteka w Ostrołęce działała od marca 2014 roku do lipca 2016 roku.

Namioty Biedronki
Towary z Biedronki po obniżonej cenie można kupić nie tylko w Towarotekach. – Czasem stoiska z takimi artykułami aranżowane są też np. w specjalnych namiotach przy sklepach, natomiast tam, gdzie mamy taką możliwość – wykorzystujemy do tego celu nieruchomość – informuje nas biuro prasowe właściciela Biedronek.

Wyprzedaże w pobliżu sklepów organizowane są sezonowo i w wybranych lokalizacjach. Ta "prowizorka" sprawia, że kupujący liczą na naprawdę duże obniżki, dlatego poszukują informacji o obecnych lokalizacjach na forach.
Najwięcej informacji na temat wyprzedaży namiotowych Biedronki można znaleźć na forum pracowników dyskontu. Ci zaś, jak można się spodziewać, nieszczególnie chwalą tę formę wyprzedaży, bo mają wówczas utrudnioną pracę. Z punktu widzenia klienta odwiedziny w namiocie Biedronki albo Towarotece mogą być jednak naprawdę korzystne.

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy