Funkcjonalność i forma: dobry design to środek do osiągnięcia sukcesu w biznesie

Fot. Unsplash.com / CC0
Odpowiedź na pytanie, dlaczego jedne przedmioty podobają nam się bardziej, a inne mniej jest warta miliard dolarów. Dosłownie, bo zaprojektowanie urządzenia o najwyższych możliwych parametrach technicznych, a jednocześnie wygodnego w obsłudze i, z braku lepszego słowa, pięknego – to cel nadrzędny każdego designera. Zespół projektowy Huawei jest na dobrej drodze do jego osiągnięcia – ich najnowszy flagowiec Mate 9 Pro to dopracowana pod każdym względem perełka.


Pierwsze wrażenie - to właśnie nim kierujemy się wybierając przedmioty codziennego użytku. Na równi z wyglądem znaczenie ma tu jednak funkcjonalność. Podstawowym założeniem dobrego wzornictwa przemysłowego jest bowiem to, aby forma była w pełni dostosowana do funkcji, jaką dane urządzenie ma spełniać. W przypadku smartfonów będzie to więc na przykład to, jak dany model “leży” w ręce. Dobry design to środek do osiągnięcia sukcesu w biznesie, czego przykładem jest Huawei Mate Pro 9.

W przypadku wysokiej klasy urządzeń to, że da się je nie tylko utrzymać, ale i obsługiwać jedną ręką nie jest oczywiste. Twórcy Huawei Mate Pro 9 postanowili jednak, że najwyższej klasy procesor Kirin 960 i bateria o pojemności 4000 mAh mają zmieścić się w 5,5 calowej, kompaktowej obudowie. I tak też się stało, chociaż patrząc na zaokrąglone boki urządzenia, ma się wrażenie, że jest ono znacznie większe. “Zawinięty” ekran to trend obecny na rynku już od jakiegoś czasu. Huawei Mate Pro 9 został jednak wyposażony w dyskretne obramowanie, które zapobiega wyślizgnięciu się smartfona z ręki, co znacznie poprawia komfort użytkowania.


Estetyka Huawei Mate Pro 9 nie ogranicza się jednak tylko do “zewnętrza”. System operacyjny Android 7.0 Nougat został wyposażony w autorską nakładkę EMUI 5.0. łączącej w sobie wyjątkowe wzornictwo i niezwykle przemyślaną ścieżkę funkcjonalności – dostęp do połowy opcji wymaga zaledwie dwóch kliknięć, a 90 proc. z nich – trzech.
Od jakiegoś czasu smartfony to nie tylko dzieła sztuki użytkowej – to również narzędzia, za pomocą których “sztukę” fotograficzną na własny użytek może tworzyć każdy. Aparaty, w które wyposażony został Huawei Mate Pro 9 powstały we współpracy z Leicą i to właśnie na karb doświadczenia legendarnego producenta sprzętu fotograficznego należy zaliczyć pomysł zastosowania dwóch soczewek – monochromatycznej i RGB. Połączenie obrazu z obu sensorów sprawia, że każde zdjęcie będzie pełne wyraźnych detali i nasyconych barw.

W osiągnięciu zamierzonego efektu estetycznego pomoże również system optycznej stabilizacji obrazu, a najwyższą możliwą ostrość pomoże uzyskać Hybrid AutoFocus – rozwiązanie określające punkt ostrości w oparciu o fokus laserowy, laserowe wykrywanie fazy oraz głębię i ostrość. Amatorów “ruchomych obrazów” powinien zainteresować fakt, że Huawei Mate Pro 9 posiada możliwość nagrywania video w jakości 4 K.

Artykuł powstał we współpracy z Huawei.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"