Kwaśniewski o "niemądrych" słowach ludzkiego pana Kaczyńskiego: Buńczuczna wypowiedź o wyższości własnej nad innymi

Kwaśniewski o "niemądrych" słowach ludzkiego pana Kaczyńskiego: Buńczuczna wypowiedź o wyższości własnej nad innymi
Kwaśniewski o "niemądrych" słowach ludzkiego pana Kaczyńskiego: Buńczuczna wypowiedź o wyższości własnej nad innymi Radio Zet
Prezes Kaczyński ma głębokie przekonanie, że urodził się z lepszymi genami, w lepszym miejscu – powiedział Aleksander Kwaśniewski w Radiu Zet. Zdaniem byłego prezydenta, jest to wypowiedź niemądra i buńczuczna.

– Kaczyński o panach? Zaczęło się od żoliborskich inteligentów, ludzie gorszego sortu, teraz mamy: my pany, a wy w domyśle chamy – tłumaczył Kwaśniewski, który był gościem Konrada Piaseckiego. Zdaniem byłego prezydenta, prezes od lat uważa, że jest lepszego sortu.

Doświadczenie polityczne Kwaśniewskiego podpowiada, że nie ma władzy na wieki. I przypomina PiS-owi, że koniec Platformy Obywatelskiej rozpoczął się wtedy, gdy partia ta stwierdziła, że nie ma z kim przegrać.

Gość Radia Zet wytknął PiS-owi, że ten rząd objął władzę w wyjątkowo korzystnych warunkach ekonomicznych, co jest zasługą poprzednich ekip. – Najbardziej nieprawdziwym, nie fair stwierdzeniem była "Polska w ruinie". Zapamiętam im to. Kłamstwo, które pomogło im wygrać – mówił Kwaśniewski. Jego zdaniem, hasło to było kłamstwem, bo partia rządząca czerpie garściami z kasy zgromadzonej przez ostatnie lata.

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...