"Charyzmatycznym kapłan kochający Polskę i Polaków, autorytet...". Tak Jan Szyszko wylewa morze wazeliny na o. Rydzyka

Można odnieść wrażenie, że minister środowiska Jan Szyszko wyżej ceni o. Tadeusza Rydzyka od Jarosława Kaczyńskiego.
Można odnieść wrażenie, że minister środowiska Jan Szyszko wyżej ceni o. Tadeusza Rydzyka od Jarosława Kaczyńskiego. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
"Jest charyzmatycznym kapłanem, broni polskiej własności ziemi, kocha Polskę i Polaków, jest autorytetem w sprawach dotyczących wartości chrześcijańskich, etyki i moralności, umiejętnie zarządza wielkimi projektami o charakterze inwestycyjnym, wymyka się spod kontroli sił liberalno-lewicowych..." – to zaledwie ułamek z morza wazeliny, którą na o. Tadeusza Rydzyka postanowił wylać minister środowiska Jan Szyszko.


"Ostatnie dni to kolejny atak lewicowo-liberalnych środków społecznego przekazu na osobę Dyrektora Radia Maryja Ojca Doktora Tadeusza Rydzyka. Ponieważ jakakolwiek polemika jest tu całkowicie zbyteczna, należy sobie jedynie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego politycy i media z obozu liberalno-lewicowego nie lubią ojca Tadeusza Rydzyka?" – pisze Jan Szyszko z Prawa i Sprawiedliwości w liście otwartym, w którym staje "w obronie" wpływowego redemptorysty. A dalej pisze tak:
Jan Szyszko
minister środowiska w "Liście otwarym w sprawie obrony osoby Dyrektora Radia Maryja Ojca Doktora Tadeusza Rydzyka CSsR"

Dlaczego politycy i media z obozu liberalno-lewicowego nie lubią ojca Tadeusza Rydzyka. Nie lubią, ponieważ:

– Jest charyzmatycznym kapłanem, wszechstronnie wykształconym człowiekiem znającym bardzo dobrze historię Polski, Narodu i Kościoła. Świadom, jaką rolę odgrywają obecnie środki społecznego przekazu, stara się coraz szerzej docierać z prawdą do Polaków poprzez prasę, radio, telewizję i internet. – Broni polskiej własności ziemi, sprzeciwia się sprzedaży polskich lasów państwowych, widzi dramat Puszczy Białowieskiej.

– Kocha Polskę i Polaków i wie, że podstawą siły Narodu jest Rodzina. Otwarcie zwalcza lewackie ideologie w rodzaju „gender” oraz stanowczo wspiera tradycyjny model rodziny.

– Jest autorytetem w sprawach dotyczących wartości chrześcijańskich, etyki i moralności. Przywrócił godność i staje w obronie sporej części społeczeństwa, której głos nie przebija się w głównych mediach, a pogardzanej przez obóz liberalno-lewicowy (nazywanej przez tenże obóz „moherowymi beretami”) i domaga się jej udziału w życiu publicznym.

– Odważnie, głośno i otwarcie mówi o sprawach najważniejszych dla Polski i Polaków, które przeciwnicy ideowi traktują jako tematy niszowe, nieważne, groźne, albo nawet tabu. A jako symbol i osoba ogniskująca duże środowisko (Rodzina Radia Maryja) jest uznawany za zagrożenie. Wspiera medialnie formacje patriotyczne, katolickie, niepodległościowe, konserwatywne, co miało przełożenie na wyniki wyborów parlamentarnych i samorządowych. Troszczy się o polski interes narodowy, wspiera polskie podmioty gospodarcze, otwarcie mówi o zagrożeniach ze strony ponadnarodowego kapitału, koncernów i korporacji.

– Konsekwentnie buduje grupę medialną (nazywaną ironicznie „imperium Rydzyka”), która poprzez swój przekaz zagraża interesom prywatnych mediów i antyprawicowej opozycji. Przełamuje monopol środowisk liberalno-lewicowych w dziedzinie medialnej, szczególnie w sferze mediów elektronicznych, ale także w edukacji na poziomie wyższym (WSKSiM). Kształci młodzież w duchu religijno-patriotycznym, a zatem inaczej niż większość ośrodków akademickich przygotowuje kadry w dziedzinach i branżach do niedawna „zastrzeżonych” dla sił liberalno-lewicowych.

– Umiejętnie zarządza wielkimi projektami o charakterze inwestycyjnym (np. Geotermia Toruńska), edukacyjnym i społecznym, mimo krytyki i utrudnień ze strony „mainstreamu”. Jest wizjonerem, który potrafi skupić wokół siebie ludzi twórczych niebojących się realizować śmiałych projektów i idei dotyczących przyszłości. Jest konsekwentny i skuteczny w swoich działaniach.

– Wymyka się spod kontroli sił liberalno-lewicowych, a przez to wypracował sobie niezależną, autonomiczną pozycję w polskim życiu publicznym. wszystkich Posłów i Senatorów RP oraz dostępnych mi środków społecznego przekazu.
Czytaj więcej

Mało słodyczy? Na koniec listu Jan Szyszko dodaje, iż choć o. Tadeusz Rydzyk "formalnie nie zajmuje zbyt eksponowanej pozycji ", to "jest postacią tak wyrazistą, charyzmatyczną i kreatywną, że wywiera na Polskę i Polaków wpływ znacznie większy, niżby to wynikało z jego urzędowej pozycji".

O. Tadeuszowi Rydzykowi warto przy tej okazji przypomnieć, że Jan Szyszko nie pozostaje tylko przy tak pięknych słowach, ale i czynami wspomaga dzieło zakonnika. Przecież po zmianie władzy to podległy Ministerstwu Środowiska Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł ugodę z fundacją Lux Veritatis, która otrzymała 26 mln zł odszkodowania za cofnięcie dofinansowania projektu tzw. geotermii toruńskiej przez Platformę Obywatelską. Podległe resortowi Szyszki instytucje zainteresowane były też możliwościami dofinansowania stworzonej przez o. Rydzyka uczelni.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie