Marek Lehnert żegna się z Polskim Radiem. "Dziękuję słuchaczom po 23 latach. Do usłyszenia gdzieś indziej"

Marek Lehnert od 23 lat był dziennikarzem Polskiego Radia.
Marek Lehnert od 23 lat był dziennikarzem Polskiego Radia. Fot. Screen/Polskie Radio
"Właśnie nadałem ostatnią korespondencję do Polskiego Radia" – tym tweetem Marek Lehnert zaskoczył wczoraj ogromne grono słuchaczy. "Pana też dopadła dobra zmiana?" – pytają z niedowierzaniem. Przez 23 lata był korespondentem Polskiego Radia w Rzymie. Mnóstwo słuchaczy uwielbiało jego relacje z Włoch.


Marek Lehnert wyjaśnił na Twitterze, że zaproponowano mu powrót do Polski i pół etatu. Nie przyjął propozycji. "Wolę czekać na wszystkich w Rzymie. Będę mógł mówić półgłosem" – odpowiedział słuchaczom.
To nieoczekiwane pożegnanie wywołało lawinę reakcji słuchaczy. Nawet dziennikarz dobrej zmiany, Krzysztof Ziemiec, napisał, że dla niego to koniec pewnej epoki. "Marek to Rzym. Rzym to Twój głos" – napisał.

"Panie Marku, dziękuję. Za moje ulubione i zawsze wyczekiwane 'Marek Lehnert, Polskie Radio. Rzym'. Dziękujemy! – tym cytatem najczęściej żegnają go internauci. Wraz z odejściem jednego z najbardziej znanych korespondentów naprawdę w Polskim Radiu coś się skończyło.
Marek Lehnert mieszka w Rzymie od 1975 roku. Był redaktorem polskiego wydania watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano", korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, a potem Polskiego Radia. "Współautor - wraz z Andrzejem Drzycimskim - książki o pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1983 roku "Osiem dni w Polsce" – czytamy jeszcze w jego oficjalnym biogramie na stronie radia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"