"Polska przyjęła taktykę bachora. Wrzeszczy, żeby zwrócić na siebie uwagę". Sikorski nie zostawia suchej nitki na PiS

"Polska przyjęła taktykę bachora" – mówił w radiu Zet Radosław Sikorski.
"Polska przyjęła taktykę bachora" – mówił w radiu Zet Radosław Sikorski. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Mocno, ostro i bez żadnych zahamowań. Radosław Sikorski dosadnie ocenił to, co Polska właśnie wyprawia w Europie. – To nieodpowiedzialna awantura nieodpowiedzialnych ludzi. Polska przyjęła taktykę bachora, który wrzeszczy w kącie, a dorośli muszą się nad nim pochylić, żeby przestał – mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim.


Były minister spraw zagranicznych mówił, że Polska wrzeszczy, żeby zwrócić na siebie uwagę. A gdy dziecko wrzeszczy, dorośli wychodzą wtedy do pokoju obok, by ustalać ważne rzeczy. I właśnie teraz to się dzieje. – Obserwuję polską politykę z rozczarowaniem. Zostawiliśmy następcom wpływową Polskę, a dziś jest 27:1 – mówił.

Polska traci dziś powagę niszcząc Polaka, który zajmuje tak wysokie stanowisko.
Jego zdaniem Polska traci w każdej sytuacji – bez względu na to, czy Donald Tusk zostanie szefem Rady Europejskiej, czy nie. Ale Saryusz-Wolski na pewno nim nie będzie. – Prędzej zostanie zwycięzcą Eurowizji niż szefem RE, bo nie ma do tego stanowiska kwalifikacji. Powinien to wiedzieć. Nie był premierem – mówił Sikorski.

Gdy Konrad Piasecki dopytywał o kwalifikacje i o słowa ministra Witolda Waszczykowskiego, że żadne państwo nie zgłosiło Tuska, odpowiedział krótko: – Nie ma reguły, minister nie przeczytał traktatu.

Saryusz-Wolskiego Sikorski widziałby za to raczej w roli nowego szefa MSZ. – Mam nadzieję, że byłby bardziej kompetentny od obecnego ministra – stwierdził.

Sikorski, który sam był związany z PiS, doskonale zna zaplecze tej partii. – Chyba aż nadto rozumiem postępowanie PiS. To ludzie, którzy nie potrafią się przeciwstawić poronionym pomysłom prezesa – mówi. Ale mimo to, gdyby dziś był szefem MSZ, a na szefa Rady Europejskiej startował Jarosław Kaczyński, to by go poparł. Tak powiedział w Radiu Zet.

źródło: radiozet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Chaos po roku bez użytkowania wieczystego. Już mówi się o nowym podatku
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko