Ksiądz na etacie w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Nie musi nawet przychodzić, pracuje w systemie telepracy

Ksiądz na etacie w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Nie musi nawet przychodzić, pracuje w systemie telepracy
Ksiądz na etacie w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Nie musi nawet przychodzić, pracuje w systemie telepracy Fot. screen ze strony YouTube.com/ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
Ksiądz Tomasz Duszkiewicz na co dzień pracuje w parafii w Węgrowie. Nie przeszkadza to jednak w jego zatrudnieniu w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Miasta te wprawdzie dzieli ok. 130 kilometrów, ale duchowny do pracy w Białymstoku przyjeżdzać nie musi. Swoje obowiązki wykonuje na odległość. Jakie? To nieco skomplikowane.

W środowisku leśników i myśliwych ksiądz Tomasz Duszkiewicz jest postacią dobrze znaną. Wśród polityków prawicy także. Duchowny od lat obraca się w tych kręgach i sam jest myśliwym. Dwa lata temu wystąpił w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie tłumaczył, że zabijanie zwierząt nie kłóci się z nauką kościoła, bo "człowiek jest w hierarchii stworzenia najważniejszy, on jest na szczycie piramidy stworzenia". – Łowiectwo to nie jest zabijanie, to jest gospodarowanie tym, co Pan Bóg dał człowiekowi – wyjaśniał w TVN.

Z drugiej strony, 3 lata wcześniej ks. Duszkiewicz był gwiazdą prawicowych mediów. Stało się tak za sprawą kazania, jakie wygłosił w kościele w Węgrowie. Jak relacjonowały m.in. niezalezna.pl i niedziela.pl duchowny w homilii mówił m.in. o zamachu w Smoleńsku, o trotylu na wraku Tupolewa oraz o policji "ścigającej babcie z różańcami w ręku i młodzież wybierającą się na marsz w obronie Telewizji Trwam". Tego ostatniego przyczepili się policjanci z komendy w Łochowie, przyszli do księdza i poinformowali go, że żadnych babć nie ścigano. Ale w sprawie zrobiła się już niemała afera i klub "Gazety Polskiej" zorganizował przed komendą w Łochowie demonstrację w obronie księdza-myśliwego, a posłowie PiS zaprosili duchownego do Sejmu.
O księdzu głośno było też przed rokiem, gdy minister środowiska zorganizował konferencję z udziałem przedstawicieli UNESCO w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej. Wówczas ks. Duszkiewicz zasłynął, organizując katolicką modlitwę dla przybyłych ekspertów UNESCO z całego świata i zapraszając do niej np. buddystów. Niektórym nie spodobał się religijny wstęp do obrad i opuścili salę. Niedługo potem duchowny pojawił się na obchodach Święta Lasu, gdzie wygłosił "kazanie" do leśników.
ks. Tomasz Duszkiewicz

Siostry i bracia! Dobrze się dzieje obecnie w naszym kraju, że w społeczeństwie ten głos Kościoła (...) może pewnie, zdecydowanie wybrzmieć.

No i po tylu zasługach – musiała go spotkać nagroda. Jak dowiedział się "Super Express", ks. Tomasz Duszkiewicz został zatrudniony na etacie w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Stanowisko? Doradca ds. edukacji społecznej. Co robi taki doradca, jakie ma kompetencje, aby doradzać leśnikom? Rzecznik białostockiej Dyrekcji Lasów Państwowych wyjaśnił to następująco: "Ksiądz Duszkiewicz jest obywatelem polskim, ma przygotowanie pedagogiczne i doświadczenie w pracy z młodzieżą". Prawda, że to wystarczy?

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...