Ks. Stanisław Walczak nie odpuszcza PiS. "Ich chęć zniszczenia Europy jest realnym zagrożeniem"

Ks. Stanisław Walczak kolejny raz ostro krytykuje Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem za to, jaką ekipa Jarosława Kaczyńskiego politykę prowadzi wobec UE.
Ks. Stanisław Walczak kolejny raz ostro krytykuje Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem za to, jaką ekipa Jarosława Kaczyńskiego politykę prowadzi wobec UE. Fot. Facebook.com/silesiade
Ten duchowny nie zamierza odpuszczać Prawu i Sprawiedliwości ani trochę. Ks. Stanisław Walczak kolejny raz postanowił ostro skomentować politykę Jarosława Kaczyńskiego i spółki. Tym razem duchowny nie zostawił suchej nitki na tym, w jaki sposób PiS walczy o rozpad Unii Europejskiej.


Przypomnijmy, iż o ks. Stanisławie Walczaku zrobiło się głośno pod koniec lutego, gdy w opublikowanym na Facebooku felietonie oznajmił, iż "niszczenie dobrego imienia Kościoła Katolickiego przez prezesa i jego popleczników musi mieć swój kres". "Ten łgarz ma poparcie silnej grupy polskich biskupów i wielkiej rzesz polskich duchownych! To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, to oni szczują Polaków przeciw wszystkiemu, co obce i inne" – tak stanowczą recenzję wystawił prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Teraz ks. Walczak postanowił znowu zabrać głos. Mieszkający w Niemczech duchowny zapowiada co prawda, że czwartek zamierza spędzić na milczeniu, pokucie i modlitwie o utrzymanie jedności w Europie, ale poprzedza to wszystko krótkim, lecz dosadnym komentarzem na temat antyeuropejskiej polityki rządu Jarosława Kaczyńskiego. "Chęć zniszczenia Europy przez rząd PiS jest realnym zagrożeniem także dla głoszenia Ewangelii na tym kontynencie" – ostrzega.

Czas zamilknąć i oddać się modlitwie oraz pokucie o utrzymanie jedności w Europie. Takie jest moje zadanie na dzisiaj:...

Posted by Stanisław Walczak on Mittwoch, 8. März 2017
Przypomnijmy, iż sylwetkę ks. Stanisława Walczaka niedawno przedstawialiśmy w naTemat. – Prowadzę życie samotnika. Mam 67 lat, jestem kapłanem emerytem spędziłem około 17 lat w Zambii, wcześniej trochę w Wielkiej Brytanii, teraz w Niemczech. To, co piszę, to próba trafienia do ludzkich sumień. Widziałem wiele nieszczęścia w życiu, byłem świadkiem walk wyzwoleńczych, oraz uczestnikiem kryzysu w lokalnym Kościele – tak sam o sobie mówił nam duchowny.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze