Otwarcie ZŁOTEJ 44. Zobacz największy apartamentowiec w Unii Europejskiej

Fot. ZŁOTA 44
Przez prawie 29 ostatnich miesięcy mieszkańcy Warszawy mogli obserwować, jak nad miastem rośnie nowa bryła budynku, który zdecydowanie wyróżnia się w architekturze stolicy i przyciąga uwagę. Dzięki zaangażowaniu setek osób oraz dziesiątek prawie wyłącznie polskich firm budowa najwyższego apartamentowca w Unii Europejskiej ZŁOTA 44, dobiegła końca.


13 marca odbyła się uroczystość otwarcia. Zaproszeni goście wzięli udział w wernisażu wystawy szkiców architektonicznych zatytułowanej “Być jak Daniel Libeskind”, przygotowanej specjalnie z okazji inauguracji wieżowca i wizyty architekta w Warszawie. Wernisaż odbył się w imponującym lobby budynku, zaprojektowanym podobnie jak bryła zewnętrzna budynku przez Libeskinda.

Mistrz z polskimi korzeniami
Libeskind to niekwestionowany mistrz architektury polskiego pochodzenia, którego prace rozpoznawalne są na całym świecie. Uświetnił on ceremonię otwarcia, na której można było zobaczyć szkice architektoniczne jego autorstwa, które nigdy wcześniej nie były pokazywane. Odręczne prace prezentują fizyczny i zarazem artystyczny zapis twórczego procesu architekta, który nie jest już tylko narzędziem technicznym, ale trafia także do galerii i muzeów sztuki współczesnej i jest traktowany na równi z obrazami, rzeźbami czy instalacjami wideo. W dniach 17 - 19 marca wystawa zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Będzie ją można obejrzeć każdego dnia od godziny 10:00 do 20:00 w lobby budynku ZŁOTA 44.
Downtown living
Apartamentowiec ZŁOTA 44 to budynek w pełni otwarty na miasto. Zdecydowanie zmienia oblicze Warszawy. Poprzez swoje położenie ucieleśnia ideę downtown living, wygodnego, aktywnego życia w samym centrum miasta. Redefiniuje postrzeganie i rolę Śródmieścia, przywracając mu funkcje mieszkalne. Symbolizuje powrót mieszkańców z peryferii do ścisłego centrum stolicy.
Na światową skalę
Budynek ma 192 metry i jest najwyższym, wyłącznie mieszkalnym wieżowcem w Unii Europejskiej. Na 52 piętrach znajduje się 287 apartamentów, oferujących niespotykany dotąd w Polsce komfort życia. Zarówno jakością wykończenia, jak i rozmachem oraz liczbą udogodnień śmiało konkuruje z innymi słynnymi rezydencjami, takimi jak nowojorskie 432 Park Avenue, ONE 57 lub One Hyde Park w Londynie. Za aranżację wnętrz w ZŁOTEJ 44 odpowiada renomowana, londyńska pracownia Woods Bagot. Dzięki nieregularnej konstrukcji bryły wieżowca, każdy apartament ma swój wyjątkowy kształt oraz układ pomieszczeń. Wszystkie lokale są oferowane z kompleksowym wykończeniem.
Najlepiej sprzedające się apartamenty
Z końcem 2016 roku sprzedano ponad 50 proc. apartamentów mieszczących się w wieżowcu. Według firmy Reas ZŁOTA 44 okazała się w ubiegłym roku liderem sprzedaży, osiągając blisko 25 proc. udziału w łącznej wartości sprzedanych w Warszawie apartamentów. Jedno z mieszkań zostało zakupione przez Roberta Lewandowskiego, kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej.
Skąd takie zainteresowanie inwestycją? ZŁOTA 44 została uznana za najlepszą rezydencję w Unii Europejskiej zdobywając w prestiżowym konkursie International Property Awards 2015 główne nagrody aż w 3 kategoriach -Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa, Najlepszy Apartament, Projekt Wnętrz Apartamentów Pokazowych. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Artykuł powstał we współpracy z marką ZŁOTA 44

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...