Dobra zmiana dalej niszczy wojskowe szkoły. Trzech admirałów usuniętych z Akademii Marynarki Wojennej

Czystki nie ominęły także Akademii Marynarki Wojennej.
Czystki nie ominęły także Akademii Marynarki Wojennej. fot. Krzysztof Miłosz/ Oficjalna Strona Akademii Marynarki Wojennej
Czystki w resorcie obrony ciąg dalszy. Jak ustalił Onet.pl, kilka dni temu rektor Akademii Marynarki Wojennej dostał polecenie rozwiązania umowy z trzema byłymi dowódcami. W trybie natychmiastowym. – Pozbywanie się ich z akademii jest niebywałym wręcz marnotrawstwem – ocenia Tomasz Siemoniak, poseł PO i były minister obrony.


Chodzi o admirała Ryszarda Łukasika, wiceadmirała Henryka Sołkiewicza i kontradmirała Zbigniewa Badeńskiego. Wszyscy pracowali jako profesorowie wizytujący w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
– W związku z rozpoczęciem procesu kształcenia podchorążych na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich nastąpiła jego reorganizacja. Zostało zlikwidowane Centrum Analiz i Prognoz Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, a w związku z tym i etaty panów admirałów, gdyż byli zatrudnieni w tej komórce – tłumaczy rzecznik uczelni, komandor porucznik Wojciech Mundt.

Pytany przez dziennikarzy Onet.pl rzecznik podkreślał, że nie było żadnych "nacisków politycznych", ale jak ustalił portal, decyzja jest wynikiem pisma, jakie skierował wiceminister obrony Wojciech Fałkowski, który w resorcie odpowiada m.in. za szkolnictwo wojskowe.

Przypomnijmy, że Akademia Marynarki Wojennej nie jest jedyną uczelnią, gdzie panują "nowe porządki" polegające na pozbywaniu się doświadczonych wykładowców.
Na pierwszy ogień poszła Akademia Obrony Narodowej (dziś to Akademia Sztuki Wojennej), gdzie polecono zwolnienie generałów, którzy tam wykładali. Zwolnienia trwają także w szkole oficerskiej sił powietrznych w Dęblinie, gdzie kształci się przyszłych pilotów wojskowych.


źródło: onet.pl

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ