Filmiku "Chrzest Polski 966" wstydzili się nawet biskupi. Teraz prezydent Duda odznaczył autora Krzyżem Zasługi

Dominik Górny z Brązowym Krzyżem Zasługi od prezydenta Dudy. Jego zasługą jest skomponowanie "Chrztu Polski 966". Nie można komentować tego dzieła na YouTubie. Nic dziwnego...
Dominik Górny z Brązowym Krzyżem Zasługi od prezydenta Dudy. Jego zasługą jest skomponowanie "Chrztu Polski 966". Nie można komentować tego dzieła na YouTubie. Nic dziwnego... Fot. screen/Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Andrzej Duda uhonorował Brązowym Krzyżem Zasługi twórcę teledysku zrobionego na 1050-lecie chrztu Polski. Na tym "dziele" internauci nie zostawili suchej nitki. Ba... nawet kuria poznańska chciała usunąć filmik z sieci "ze względów estetycznych". Spójrzmy jeszcze raz. Może dostrzeżemy walory, których nie zauważyliśmy, ale nie umknęły oczom głowy państwa.


Teledysk do "Chrztu Polski 966" miał wzbudzić entuzjazm zbliżającą się rocznicą. Po jego obejrzeniu tylko chyba najgorliwsi mogli go docenić. Od pierwszych sekund uderzał amatorskością i uproszeniami. Premiera piosenki miała miejsce w marcu tego roku. Powstała specjalnie na poznańskie obchody 1050-lecie chrztu Polski. Utwór wykonał zespół Anno Domini. Autorem piosenki jest Dominik Górny. Zaśpiewał ją razem z Anną Hetmańską.

Utwór szybko podbił sieć, bo... wprawia w konsternację. Nie tylko chodzi o słowa utworu "Jedno państwo, kościół, jeden chrzest". Skoczna melodia i ujęcia z drona to gwóźdź do trumy. "Chrzest Polski 966" spotkał się z miażdżącą krytyką internatów. Nie tylko ich... Jak podaje tvn 24.pl nawet kuria poznańska domagała się "z powodów estetycznych" usunięcia teledysku z sieci. Artystę docenił za to prezydent RP, przyznając mu Brązowy Krzyż Zasługi. W imieniu Andrzeja Dudy odznaczenie wręczył wojewoda wielkopolski. Spójrzmy, jeszcze raz. Może dostrzeżemy w filmiku jakieś walory, które nie umknęły oczom głowy państwa.

Źródło: Tvn24.pl

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka