Tusk przyjedzie do Warszawy na przesłuchanie? Prokuratura wyznaczyła mu nową datę

Tym razem Donald Tusk ma się stawić w prokuraturze.
Tym razem Donald Tusk ma się stawić w prokuraturze. Fot. Facebook/Donald Tusk
Jeszcze nie ostygły emocje wokół wyboru Tuska na drugą kadencję Przewodniczącego Rady europejskiej, a już warszawska prokuratura wysłała mu wezwanie, by 15 marca stawił się w Warszawie w celu złożenia wyjaśnień. Wówczas Tusk zasłonił się innymi obowiązkami i nie przyjechał. Dziś prokuratura przełożyła termin na 19 kwietnia. Tym razem Donald Tusk ma być obecny.


Chodzi o złożenie wyjaśnień w sprawie umowy, jaką podpisały Służba Kontrwywiadu Wojskowego i rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa. Minister MON Antoni Macierewicz twierdzi, że umowa była niezgodna z interesem Polski i stawia zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych. W toku śledztwa postawiono zarzuty byłym szefom SKW – Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi.

Prokuratura wezwała Donalda Tuska do złożenia wyjaśnień. Miał się stawić 15 marca, ale miał w tym czasie inne zobowiązania jako przewodniczący RE i ostatecznie do Warszawy nie przyjechał. W związku z tym prokuratura podała nowy termin, 19 kwietnia. Jak podaje TVN24, nieoficjalnie udało się potwierdzić, że Tusk przyleci do Warszawy w tym terminie.

źródło: TVN24

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...