Schetyna: Utrzymamy program 500 plus po wyborach, wzmocnimy go i rozszerzymy

Grzegorz Schetyna obiecuje utrzymać 500 plus.
Grzegorz Schetyna obiecuje utrzymać 500 plus. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Grzegorz Schetyna, który dopiero co został kandydatem PO na premiera, już składa obietnice wyborcze. Jedna z nich dotyczy programu 500 plus, który polityk planuje realizować dalej. – Wzmocnimy go i rozszerzymy o pierwsze dziecko – zadeklarował w sobotę przed spotkaniem z łódzkimi samorządowcami.


– Budżet musi być stabilny, żeby było nas stać na realizację tego programu. To jest wyzwanie na następne miesiące i lata do końca kadencji – stwierdził w Łodzi Schetyna. – My jako Platforma Obywatelska mówimy: utrzymamy program 500 plus po wyborach, wzmocnimy go i rozszerzymy o pierwsze dziecko, bo uważamy, że to jest najważniejsze i dla sprawiedliwego podziału tych pieniędzy i dla skutecznej walki o lepszą demografię – oświadczył.

Briefing prasowy przed spotkaniem Grzegorz Schetyna z samorządowcami regionu łódzkiego. #NiePiSujciesamorządu

Opublikowany przez Platforma Obywatelska Łódzkie na 1 kwietnia 2017
Platforma długo nie była zachwycona 500 plus, ale zmieniła zdanie – w lutym zgłosiła projekt zgodnie z którym pieniądze byłyby wypłacane na każde dziecko, a nie jak teraz, że trafiają tylko do wybranych. – To jest pomysł na to, żeby pokazać oszustwo wyborcze PiS-u, które stawiamy obok innych wyborczych oszustw – mówił wówczas w TVP Info Schetyna.

Przewodniczący PO oficjalnie miałby zastąpić Beatę Szydło na stanowisku premiera. To pokłosie złożonego wniosku o wotum nieufności wobec rządu PiS. I choć odwołanie go jest w tej chwili mało prawdopodobne, Platforma szykuje się do przejęcia władzy w przyszłości. Sondaże są dla niej optymistyczne, według ostatniego, traci już tylko 2 punkty procentowe do PiS.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki