Biedroń zastąpi prezesa PiS, Kukiz lubi Tuska, Giertych pyta o rolę Kaczyńskiej w serialu. Polityczne prima aprilis

Twarze polityki żartują na 1 kwietnia.
Twarze polityki żartują na 1 kwietnia. Fot. Dawid Chalimoniuk, Łukasz Głowala, Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Robert Biedroń chce zastąpić Jarosława Kaczyńskiego, Paweł Kukiz pogodził się z Tuskiem, a Roman Giertych pyta prezesa PiS o rolę bratanicy w serialu TVP. Te informacje byłyby zadziwiające, gdyby nie fakt, że na światło dzienne wyszły 1 kwietnia.


"Ponieważ namawiacie mnie, żebym się zaangażował i wrócił do polityki ogólnopolskiej podjąłem decyzję. Najbardziej wpływowe stanowisko polityczne w kraju to nie prezydent RPm ale funkcja prezesa PiS" – tak Robert Biedroń ogłosił na Facebooku, że wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości i że będzie ubiegał się fotel prezesa tej partii. Tekst zilustrował zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego z bukietem czerwonych róż.

WAŻNE OŚWIADCZENIE: Ponieważ namawiacie mnie, żebym się zaangażował i wrócił do polityki ogólnopolskiej podjąłem decyzj...

Opublikowany przez Robert Biedroń na 1 kwietnia 2017
Mało kto dał się Biedroniowi nabrać, ale post i tak cieszy się wielką popularnością. Nieco mniejsze zainteresowanie wzbudził żart Pawła Kukiza. "Dziś w nocy spotkałem się we Wrocławiu z Tuskiem. Pogodziliśmy się" – napisał polityk, a dowodem na jego słowa ma być fotografia przedstawiająca go na rękach byłego premiera. Ostatni w zamian, jak czytamy, złożył mu aż 10 obietnic. Część komentujących nieco się jednak na Kukiza obraziła, pisząc, że Tusk jest "zdrajcą".

Dziś w nocy spotkałem się we Wrocławiu z Tuskiem. Pogodziliśmy się. Ustaliliśmy, że po jego powrocie do Polski pomogę mu...

Opublikowany przez Paweł Kukiz na 1 kwietnia 2017
Obrażonymi zwolennikami PiS niespecjalnie przejmuje się natomiast Roman Giertych, regularnie wytykający potknięcia władzy. Z okazji prima aprilis stwierdził: "Radio TOK FM podaje, że JK będzie u nich w pon. Może powie co myśli o głównej roli jego bratanicy w superprodukcji TVP pt. 'Penelopa'?". Pierwsza część zdania brzmi wiarygodnie, druga niekoniecznie. Telewizja publiczna szykuje za to wysokobudżetowy serial o dynastii Jagiellonów. W obsadzie, bez żartów, znajdą się Grażyna Szapołowska i Jerzy Zelnik.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...