Petru o słabych wynikach Nowoczesnej: Zawsze jest tak, że szef jest winny

Petru o sondażowym spadku Nowoczesnej i koalicji z PO.
Petru o sondażowym spadku Nowoczesnej i koalicji z PO. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Przewodniczący Nowoczesnej bije się w piersi – będąc gościem "Faktów po Faktach" przyznał, że musi wziąć odpowiedzialność za spadek notowań partii. Na pytanie, czy planuje połączyć siły z PO przeciwko rządowi Beaty Szydło, odpowiedział, że Nowoczesna zagłosuje za jej odwołaniem.


Grzegorz Kajdanowicz zauważył, że być może źródłem problemów Nowoczesnej jest sylwestrowy wyjazd Petru, kiedy to opozycja okupowała salę sejmową. Polityk nie odniósł się bezpośrednio do tej sprawy, przekonując: "zawsze jest tak, że na końcu odpowiedzialny jest przewodniczący, bez względu na to, czy jest dobrze, czy jest źle".

Kiedy padło pytanie o relacje z Platformą Obywatelską, Petru odparł, że "jako partia mamy z nią dużo kontaktów". Kontaktów tych, jak podkreślił dziennikarz, nie ma jednak na poziomie liderów partii. – Będziemy głosować za odwołaniem Beaty Szydło. Oczywiście mam świadomość, że to jest wniosek skazany na porażkę – stwierdził szef Nowoczesnej, nie chcąc powiedzieć już, czy wspiera kandydaturę Grzegorza Schetyny na premiera.

W rozmowie Petru podkreślał, że należy zrobić wszystko, by przekonać Polaków do głosowania na opozycję. A jedynym sposobem na to jest ściganie się na programy, a nie bicie przeciwnika niczym na ringu bokserskim. On sam preferuje lekkoatletykę polityczną.


źródło: tvn24.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!