Episkopat zorganizował Marsz Świętości Życia. Marek Jurek: "Polska, która chce żyć, idzie ulicami Warszawy"

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia.
Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia. Fot. za Twitter.com/EpiskopatNews
"Tak dla Życia" – to hasło 12. marszu archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej. Rozpoczęty o godz. 11.00 zebrał setki uczestników, wspólnie podkreślających rolę życia, rodziny i małżeństwa. Episkopat chwalił się frekwencją na Twitterze.


Wydarzenie rozpoczęło się na Pl. Zamkowym po południu. Poprzedziły je msze święte, potem do zgromadzonych przemówił kard. Kazimierz Nycz. – Dawajmy świadectwo, że życie jest święte, idźmy w Panu – usłyszeli. Zakończenie marszu przewidziano na godz. 13.00. Z postów Episkopatu Polski na Twitterze wynika jednak, że potrwał nieco dłużej.
"Polska, która chce żyć, idzie ulicami Warszawy" – komentował dumnie Marek Jurek. "Popatrzcie jak wygląda Marsz Świętości Życia i się nie kompromitujcie 'obywatelami z całej Polski'. Nawet po jednym z województwa", Na Marszu Świętości Życia Was [opozycji - red.] nie widać..." – pisali internauci. "Życie jest święte", "Warto życie" – brzmiały hasła na sztandarach uczestników, którzy mogli też podopieczne domów samotnej matki w podwarszawskich Chyliczkach i Zielonce. Jak podają prawicowe media, marsz był "radosny i pełen wiary". Pierwszy odbył się 25 marca 2006 r.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".