KOD napisał pod ambasadą Polski w Berlinie "Konstytucja!". Napis zamazano szybciej, niż się pojawił

Komu nie spodobała się akcja z okazji 20 rocznicy przyjęcia Konstytucji RP?
Komu nie spodobała się akcja z okazji 20 rocznicy przyjęcia Konstytucji RP? fot. Ryszard Boba
Działacze Komitetu Obrony Demokracji postanowili przypomnieć ambasadzie RP w Niemczech o 20. rocznicy przyjęcia Konstytucji. Z tej okazji zorganizowali wczoraj akcję pod budynkiem przedstawicielstwa polskich władz. Wygląda jednak na to, że komuś się to nie spodobało.


Akcja KOD-u była prosta. Działacze opozycji przygotowali szablon z napisem "Konstytucja!" i odbili go na betonie przed siedzibą ambasady RP w Berlinie. Działo się to w niedzielę, ale już wieczorem tego samego dnia okazało się, że ktoś dokładnie usunął napis.

Zamiast "Konstytucji!", na ulicy przez ambasadą RP została mokra plama. Kto zmył napis? Tego nie wiadomo. Działacze KOD piszą o "nieznanych sprawcach", ale możliwości jest kilka. To nie musieli być pracownicy obsadzonej przez rząd PiS ambasady, lecz np. niemieckie służby sprzątające. Definitywną odpowiedź na pytanie o to, kto zamazał napis, dałby tylko monitoring.
Ambasadorem RP w Niemczech z nominacji rządu PiS jest Andrzej Przyłębski - podejrzewany o współpracę ze służbami PRL dyplomata, mąż sędzi Julii Przyłębskiej, która z nominacji PiS kieruje pracami w budynku Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem części konstytucjonalistów nie jest ona prezesem Trybunału, a uczestnictwo nielegalnie wybranych sędziów w posiedzeniach odbiera moc prawną orzeczeniom zapadającym w budynku TK.

źródło: KOD Grupa Berlin
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu