NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • U progu kampanii wyborczej do parlamentu poseł Jarosław Kaczyński (PiS) wzywa do pojednania. Posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska mówi, że te deklaracje to kłamstwo.
  Miękkość Kaczyńskiego to "efekt farmakologiczny"? Kluzik-Rostkowska o kulisach kampanii PiS sprzed lat

  "Halo, PiS? Pamiętacie kampanię prezydencką 2010 roku? Ja pamiętam. Jarosław Kaczyński deklarował trwałą zmianę (wierzyłam w nią). Skończyła się w wieczór wyborczy. Okazało się, że miękką retorykę JK zawdzięczamy farmakologii. W 2015 była powtórka. Kogo chcecie nabrać po raz trzeci?!" – tak posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) skomentowała na Twitterze wezwania prezesa partii rządzącej do zgody. W komentarzach rozpętała się burza.

 • "Radość karpi z przyspieszenia świąt". Miller bezlitośnie o zachowaniu polityków PiS w UE

  – Merkel nie może wymusić na europosłach głosowania w określony sposób, a nawet gdyby była w stanie to zrobić, byłoby to nadal za mało, by zagwarantować, że tym razem kandydatura Beaty Szydło przejdzie. Taka rozmowa nie miałaby sensu – w ten sposób Leszek Miller (SLD), europoseł i były premier, komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego (PiS), jakoby kanclerz Merkel miała przepraszać premiera Morawieckiego za kolejną porażkę Beaty Szydło w PE. Zdaniem Millera rozmowa telefoniczna mogła się odbyć, ale dotyczyła zapewne zupełnie innej kwestii.

 • Prof. Monika Płatek mówi, że sprawa mandatu Roberta Biedronia do Parlamentu Europejskiego nie jest kwestią osobistą.
  "Powinien dotrzymać słowa". Prof. Płatek miała przejąć mandat w PE po Biedroniu, teraz komentuje jego zachowanie

  – Obietnice wyborcze wiążą. To kwestia wiarygodności – mówi naTemat prof. Monika Płatek, która zajęłaby miejsce Roberta Biedronia w europarlamencie, gdyby lider Wiosny zgodnie z zapowiedziami zrzekł się mandatu. naTemat dowiedziało się z kręgów zbliżonych do Biedronia, że ten zapowiedział współpracownikom, że mandatu się nie zrzeknie, bo prof. Płatek miała dogadać się z Platformą Obywatelską. Co na to sama zainteresowana?

 • Zdaniem europosłanki dr Sylwii Spurek wystawienie kandydatury Beaty Szydło po raz trzeci byłoby nieracjonalne i ośmieszające.
  Spurek ocenia kolejną przegraną Szydło w PE. "Przez upór PiS Polacy mogą stracić szansę na stanowisko"

  PiS zbiera w Parlamencie Europejskim żniwa za łamanie wartości demokratycznych: demontaż wymiaru sprawiedliwości, ograniczanie wolności mediów, niszczenie praw kobiet, antyeuropejskość – ocenia dr Sylwia Spurek, europosłanka Wiosny. W rozmowie z naTemat komentuje drugą przegraną Beaty Szydło (PiS) w głosowaniu na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych.

 • Robert Smucz przemawia na konwencji Wiosny w Rzeszowie (4 marca 2019 r.). Za nim stoi szef partii Robert Biedroń.
  "Czuję się z tym wszystkim podle". Budował struktury Wiosny, teraz jest poza polityką

  – Miało być inaczej, a wyszło jak zwykle – mówi Robert Smucz, były koordynator regionalny Wiosny Roberta Biedronia. Jeszcze na początku marca stał z liderem na scenie podczas konwencji w Rzeszowie, teraz jest poza polityką. – Palikot zaorał partię przez jednoosobowe zarządzanie, teraz to samo robi Biedroń – ocenia były polityk, który budował struktury Wiosny w województwie podkarpackim.

 • W odpowiedzi na kryzys lekowy min. Łukasz Szumowski zapowiedział otwarcie infolinii ws. dostępności leków w aptekach.
  Po popularny lek trzeba jechać... 500 kilometrów. Oto co usłyszeliśmy na infolinii reklamowanej przez rząd

  Zgodnie z zapowiedziami min. Szumowskiego dziś ruszyła infolinia, której konsultanci wskazują, gdzie jest apteka, w której możemy kupić leki. Problemów jest kilka. Po pierwsze, system nie kolejkuje oczekujących, którzy wybrali co trzeba na klawiaturze, tylko zrywa połączenie po 23 sygnałach (policzyłam). Po drugie, połączenie z konsultantem wymaga wykonania wielu telefonów. Po trzecie, nawet jak już człowiek się dodzwoni, może usłyszeć, że po lek ma jechać z Warszawy do Darłowa.

 • Forum programowe Koalicji Obywatelskiej. Od lewej: Tomasz Siemoniak, Barbara Nowacka, Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.
  Ofensywa opozycji, czyli "szóstka Schetyny". Byłam na konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej

  – Nasz błąd polegał na tym, że się nie chwaliliśmy. Liczyliśmy na to, że skoro ludzie jeżdżą po nowych drogach, to wiedzą, że to my je wybudowaliśmy, a nie że wzięły się z powietrza. Podobnie z leczeniem niepłodności czy miejscami w żłobkach i przedszkolach. Trzeba było się chwalić na potęgę. Teraz musimy to nadrabiać i porwać ludzi nowymi obietnicami – mówi naTemat jedna z posłanek PO podczas forum programowego Koalicji Obywatelskiej. Na trzy miesiące przed wyborami przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaprezentował tzw. szóstkę Schetyny.

 • Artur Boruc i jego żona spierają się publicznie o kwotę alimentów, jaką ma dostawać ich dziecko.
  Była żona chce od Boruca 20 tys. zł miesięcznie na dziecko. Wyjaśniamy, skąd się biorą stawki alimentów

  Artur Boruc poskarżył się, że jego była żona Katarzyna Modrzewska chce, by sąd zwiększył alimenty, które płaci na 11-letniego syna z 15 na 20 tys. zł miesięcznie. Sam piłkarz chce obniżenia tej kwoty do 5 tys. zł. – Rozwiązaniem tego problemu byłoby wprowadzenie tabel alimentacyjnych – mówi naTemat Robert Damski, komornik sądowy i członek zespołu ds. alimentów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

 • Europosłanka Beata Szydło (PiS) nie będzie szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w PE. Nie zgodzili się na to członkowie komisji w tajnym głosowaniu.
  27 europosłów zagłosowało przeciw Beacie Szydło. Jarosław Duda: PiS został pokonany własną bronią

  27:21 – takim stosunkiem głosów Beata Szydło przegrała głosowanie w Parlamencie Europejskim na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Europoseł Jarosław Duda (PO), członek komisji, podkreśla w rozmowie z naTemat, że to wydarzenie bez precedensu, a PiS został pokonany własną bronią.

 • Kadry z nowego filmu Patryka Vegi "Polityka".
  "Nie powiem, że Patryk Vega to pożyteczny idiota, ale...". Piątek krytykuje wątek Macierewicza w filmie "Polityka"

  Nowy film Patryka Vegi "Polityka" niesie obietnicę "momentów" między postaciami, które do złudzenia przypominają wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza i Bartłomieja Misiewicza, jego byłego rzecznika w Ministerstwie Obrony. Tak przynajmniej wynika z pikantnych fragmentów opublikowanych przez reżysera, które poruszyły opinie publiczną. – Gdy się ekscytujemy sypialnią polityka, ale także wtedy, gdy z niej drwimy, umykają nam rzeczy najważniejsze – mówi naTemat dziennikarz Tomasz Piątek, nagradzany autor książki "Macierewicz i jego tajemnice" oraz "Macierewicz. Jak to się stało?".

O sobie

Piszę co myślę i myślę, co piszę. Interesuję się polityką, kulturą i społeczeństwem. Najgorszego sortu feministka. Ulubiony kolor: tęczowy. Jestem uzależniona od kawy i nadal nie zdecydowałam, czy jestem psiarą czy kociarą. W torebce noszę podręczny zestaw do kastrowania seksistów. Lubię ironię i chwilę oddechu od poważnych tematów. Skrycie zaczytuję się w słodkich historiach z happy endem.