NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Czy każdy rodzi się kobietą lub mężczyzną? Słowa Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącego PiS, komentuje dr n. med. Bożena Jawień, ginekolożka i endokrynolożka.
  "Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię

  – Otóż każdy rodzi się mężczyzną albo kobietą. Znajomi lekarze mi to wyjaśnili – zawyrokował Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania wyborczego PiS. Brzmi prosto i klarownie, ale problem polega na tym, że to nieprawda. Dlaczego? W rozmowie z naTemat wyjaśnia to ginekolożka i endokrynolożka, dr Bożena Jawień.

 • Małżonkowie Jakub i Dawid opisali na Facebooku swoje perypetie, gdy chcieli wynająć pokój z jednym łóżkiem w hotelu na Podlasiu.
  Małżeństwo gejów chciało wynająć pokój w hotelu. "Macie jaja, że tak wprost o tym mówicie"

  Jakub i Dawid, małżeństwo prowadzące poczytny fanpejdż na Facebooku, opisali swoje perypetie związane z rezerwacją pokoju w jednym z hoteli na Podlasiu. Pracownicy obiektu nie chcieli uwierzyć w to, że mężczyźni celowo zamówili pokój z jednym łóżkiem i usilnie próbowali zamienić go na inny.

 • Jarosław Kaczyński zapowiedział, jak chce zmienić Konstytucję po wyborach. Chodzi o immunitet sędziów i prokuratorów.
  Kaczyński wyjawił, jak chce zmienić Konstytucję. "Być może będzie referendum"

  Przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do propozycji zniesienia immunitetów poselskich, sędziowskich, prokuratorskich, którą partia zaprezentowała w swoim programie na 4 tygodnie przed wyborami. Polityk powiedział w niedzielę w Legnicy, że nie naruszy Konstytucji RP, by do tego doprowadzić – postara się za to ją zmienić. Wątpi jednak, by PiS mógł to przegłosować samodzielnie, dlatego rozważa poszukiwanie sojuszników lub niewiążące referendum.

 • Wojciech Biedroń, pracownik portalu, tygodnika i internetowej telewizji braci Karnowskich.
  Był w centrum afery hejterskiej. Kim jest Wojciech Biedroń, pistolet braci Karnowskich?

  Nawet politycy mylili go do niedawna z Robertem Biedroniem, teraz chyba jednak zapadnie im w pamięć. To m.in. z nim korespondowała hejterka Emilia Szmydt, żona członka neoKRS, która w podsyłała mu donosy na niezależnych sędziów, stworzone po cichu we współpracy z urzędnikami Ministerstwa Sprawiedliwości. A on publikował. Wiadomo, że przynajmniej raz dał hejterce swój tekst do akceptacji. Na Twitterze nie mógł się jej nachwalić. Kim jest Wojciech Biedroń, pracownik braci Karnowskich?

 • Monika wraz z żoną. Dziś córka, którą urodziła, ma 8 miesięcy. Perypetie swojej rodziny dokumentują na Instagramie.
  "Zgorzkniały kawaler nie jest ekspertem". Rodziny odpowiadają na słowa Kaczyńskiego

  – Jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku, i ich dzieci. To jest rodzina – powiedział przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Lublinie. W internecie wybuchła burza. Słowa polityka podziałały jak płachta na byka na rodziny, które nie są zgodne z modelem wymarzonym przez prezesa. W naTemat członkowie kilku takich rodzin odpowiadają na słowa przywódcy partii rządzącej i pokazują swoje twarze. Ich wypowiedzi przeplatamy komentarzami internautów.

 • Popularna aktorka Judy Turan zachorowała na raka piersi. Uruchomiła zbiórkę na swoje leczenie w Niemczech.
  "Na początku nazywałam go dziadygą". Tak aktorka Judy Turan walczy o zdrowie z rakiem piersi

  Zaczęło się od bólu. Kiedy dowiedziała się, że to rak piersi, wpadła w panikę. Potem opanowała strach i zaczęła walczyć z chorobą. Teraz zbiera pieniądze na zagraniczne leczenie, które ma jej dać największe szanse. Wie jednak, że wiele kobiet w Polsce nie ma dostępu do skutecznej terapii. Dlatego Judy Turan, aktorka znana z ambitnych produkcji i popularnych seriali, będzie protestować przed Ministerstwem Zdrowia.

 • W wielu szkołach nauka jest przetykana zajęciami religijnymi. Uczniowie, którzy nie biorą udziału w katechezie, mają wtedy okienko".
  Walczy o to, by jej córka nie musiała przeczekiwać katechezy w szkole. "To jej czas wolny"

  Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nieobowiązkowa katecheza w środku lekcji. – To czas wolny mojej córki. Dlaczego ma go spędzać w szkole? – mówi naTemat Genowefa, mieszkająca we Wrocławiu mama 9-letniej uczennicy. W piśmie do dyrektora placówki domaga się, by religia odbywała się przed lub po lekcjach.

 • Szef IBRiS Marcin Duma tłumaczy, dlaczego wyborcy opozycji są zdemotywowani do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu.
  "Fakty nie głosują“. Z jego badań wyszło, co musiałoby się stać, żeby opozycja wygrała z PiS

  – Fakty nie głosują. Głosują ludzie, którzy mają emocje i wrażenia. Jako badacz nie mówię, czy to dobrze, czy źle: tak po prostu jest. Opozycji obywatelskiej został miesiąc na to, by mocno popracować nad swoim wizerunkiem przed wyborami – mówi naTemat Marcin Duma, szef Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS). Opisuje, z jakimi zwierzętami kojarzą się wyborcom Koalicja Obywatelska, Lewica i PiS.

 • Łukasz Piebiak, były wiceminister sprawiedliwości, który stracił pracę w resorcie Zbigniewa Ziobry po tym, gdy w mediach ujawniono aferę hejterską w rządzie PiS.
  Nie chcesz, by sądzili cię bohaterowie afery hejterskiej? Jest sposób na to, by tego uniknąć

  Urzędnicy rządu PiS, którzy stracili stanowiska gdy wybuchła afera związana z niszczeniem sędziów – były wiceminister Łukasz Piebiak i Jakub Iwaniec – wracają do zawodu sędziego. O założeniu togi myśli też Tomasz Szmydt, domniemany członek grupy Kasta, który w podobnych okolicznościach stracił stanowisko w neoKRS, czyli Krajowej Radzie Sądownictwa skompletowanej przez polityków partii rządzącej. Czy zwykły obywatel może nie zgodzić się na to, by sędzią w jego sprawie był ktoś o takiej reputacji? naTemat zapytał dr Karolinę Kremens, karnistkę z Uniwersytetu Wrocławskiego.

 • Fragment plakatu filmu "Polityka" Patryka Vegi.
  Kto jest (prawie) kim w "Polityce" Patryka Vegi? 7 głównych postaci i wątków

  Kto jest kim w "Polityce" Patryka Vegi? Czy i jakie wątki z życia publicznego pojawiają się w nowym filmie? Którzy najbardziej znani politycy doczekali się wzorowanych na sobie postaci i co robiło szczególne wrażenie w grze aktorów? Uwaga: spoilery!

O sobie

Piszę co myślę i myślę, co piszę. Interesuję się polityką, kulturą i społeczeństwem. Najgorszego sortu feministka. Ulubiony kolor: tęczowy. Jestem uzależniona od kawy i nadal nie zdecydowałam, czy jestem psiarą czy kociarą. W torebce noszę podręczny zestaw do kastrowania seksistów. Lubię ironię i chwilę oddechu od poważnych tematów. Skrycie zaczytuję się w słodkich historiach z happy endem.