Krystyna Janda ostro u Kuby Wojewódzkiego o władzy PiS. "Nie chcę, by Pawłowicz decydowała o moim życiu"

Krystyna Janda nie kryła krytycznej opinii o władzy PiS.
Krystyna Janda nie kryła krytycznej opinii o władzy PiS. fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
We wtorek wieczorem gościem Kuby Wojewódzkiego była Krystyna Janda - aktorka i feministka, która stała się jedną z twarzy Czarnego Protestu.

Kuba Wojewódzki zaczął od pytania "jak żyć" w obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Jego zdaniem każdego tyrana można zgasić śmiechem, ale wyraził wątpliwość, czy społeczeństwu starczy sił na śmianie się z PiS. – Naszym obywatelskim obowiązkiem jest reagować – odpowiedziała Krystyna Janda, która uważa, że należy głośno mówić o tym, co nam się nie podoba.

Zapytana, czy przyjęłaby do swojego teatru aktorów - uchodźców Janda odpowiedziała, że oczywiście, o ile potrafiliby coś zagrać. Gdy Wojewódzki poruszył temat jej ewentualnej odpowiedzialności karnej (w domyśle: za sprzeciw wobec polityki rządu), Janda odparła, że nie zastanawia się nad czymś takim, bo nikogo nie zabiła, ani nic nie ukradła. Gdy Wojewódzki zasugerował, że może być podsłuchiwana, Janda powiedziała, że nie podziela tych podejrzeń, bo partia ma "większych wrogów" niż ona.

W następnej części rozmowy pytania o władzę przeplatały się z wątkami dotyczącymi gry aktorskiej. Gdy Janda powiedziała, że polubiła granie idiotek, a inspiracje do roli czerpie obserwując otoczenie, Wojewódzki zapytał, czy aktorka obserwuje poseł Krystynę Pawłowicz. – Mnie to wcale nie śmieszy – odpowiedziała Janda. – Jak słyszę "Krystyna Pawłowicz" to jest mi tylko smutno. To jest wstydliwy temat dla wszystkich - mówiła Janda. – Moim zdaniem tacy ludzie jak pani Krystyna Pawłowicz nie powinni zajmować wysokich stanowisk państwowych – tłumaczyła aktorka. – Nie chcę, by decydowała o moim życiu - stwierdziła Janda.


źródło: player.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.