Fot. Kadr z TVP Info

Beata Szydło i Mariusz Błaszczak przybyli do Świebodzic, gdzie w sobotę rano zawaliła się kamienica. 6 osób zginęło, wśród ofiar znalazła się dwójka dzieci. Czworo mieszkańców trafiło do szpitala. Premier zadeklarowała pomoc ze strony rządu.

REKLAMA
Do katastrofy budowlanej w Świebodzicach doszło około godz. 9.00 rano. Na miejscu po 4 minutach pojawiły się służby ratownicze. W budynku zameldowanych było kilkanaście osób, nie żyje sześć. Z godziny na godzinę szanse na ratunek malały. Akcja ratunkowa ma trwać do rana.
Premier i minister spraw wewnętrznych dotarli na miejsce tragedii przed godziną 21:00. Pierwsze kroki skierowali do sztabu kryzysowego, a następnie odwiedzili namiot ratowników. Konferencja z ich udziałem rozpoczęła się kilka minut po 22:00.
Premier Szydło złożyła kondolencje bliskim ofiar i życzenia powrotu do zdrowia rannym. Zapewniła, że burmistrz Świebodzic uzyska od rządu niezbędną pomoc, a dzieci osierocone w wyniku katastrofy budowlanej dostaną rentę specjalną. Podziękowała także służbom ratunkowym za prowadzoną od wielu godzin akcję. Do podziękowań za pomoc dla służb przyłączył się minister Mariusz Błaszczak.