Gdzie jest Petru, gdy Nowoczesna tonie w sondażach? "Jest po operacji, chwilowo ma rehabilitację"

Notowania Nowoczesnej lecą na łeb na szyję, a Ryszard Petru zniknął. Teraz okazuje się, że zmusiły go do tego problemy ze zdrowiem.
Notowania Nowoczesnej lecą na łeb na szyję, a Ryszard Petru zniknął. Teraz okazuje się, że zmusiły go do tego problemy ze zdrowiem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Gdzie podział się Ryszard Petru, gdy notowania jego Nowoczesnej zaczęły lecieć na łeb na szyję? Wielu podejrzewało zapewne, że lider sukcesywnie tracącej poparcie Polaków formacji po prostu odpuścił i nie chce pokazywać się publicznie. Takie spekulacje w czwartek rozwiała jednak wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Z ujawnionych przez nią informacji wynika, że Petru zniknął z życia publicznego przez problemy ze zdrowiem.

– Ryszard Petru jest po operacji, chwilowo ma rehabilitację. Jest świeżo po operacji, dlatego go nie ma w Warszawie. Ma problemy z nogą, musiała być operacja. Mamy nadzieję, że szybko wróci do pełnej kondycji. Myślę, że już w przyszłym tygodniu będzie widoczny – poinformowała Katarzyna Lubnauer w programie Agnieszki Burzyńskiej "Fakty Opinie". W ten sposób wiceszefowa Nowoczesnej tłumaczyła fakt, iż Ryszard Petru zniknął w najtrudniejszym dla partii momencie.

Jak informowaliśmy w naTemat, klub parlamentarny Nowoczesnej w środę pomniejszył się o czterech posłów, którzy zdecydowali się wzmocnić Platformę Obywatelską. Nie zatrzymuje się też systematyczny spadek poparcie dla formacji Petru. Z opublikowanego w czwartek najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że Nowoczesna cieszy się poparciem jedynie 6,3 proc. Polaków i zbliża się do 5-proc. progu wyborczego. Większe podparcie od najpopularniejszego niegdyś ugrupowania opozycyjnego ma już nie tylko ruch Kukiz'15 (8 proc.), ale także Polskie Stronnictwo Ludowe (7 proc.), a po piętach Nowoczesnej depcze Sojusz Lewicy Demokratycznej (5,9 proc.).

Po powrocie do zdrowia Ryszard Petru może więc zapomnieć o czasach, gdy nazywano go liderem opozycji. Tę pozycję na stałe zajął już chyba Grzegorz Schetyna. Z wspomnianego sondażu IBRiS wynika, że przewaga Platformy Obywatelskiej nad Nowoczesną jest gigantyczna. Oddanie głosu na PO deklaruje już 25,7 proc. Polaków. Największym poparciem nadal cieszy się natomiast Prawo i Sprawiedliwość, które w najnowszym badaniu o 7 pp. wyprzedziło największych rywali.


źródło: Fakt.pl
Trwa ładowanie komentarzy...