Ekstremalna rezurekcja hitem internetu. Zobacz jak "modlili się” strażacy w jednej z gmin na Podkarpaciu

Strażacy "zagrali" swoje role bardzo naturalistycznie
Strażacy "zagrali" swoje role bardzo naturalistycznie Ft: Facebook/OSP Miejsce Piastowe
Ekstremalne drogi krzyżowe to już powszechność w Kościele, ale nie wszyscy jeszcze widzieli ekstremalne msze rezurekcyjne. A już ponad 600 tysięcy osób obejrzało fragment rezurekcji z gminy Miejsce Piastowe na Podkarpaciu. "Ze szczególnym poświęceniem" w mszy uczestniczyło dwóch strażaków z miejscowej OSP.

Rezurekcja to uroczyste nabożeństwo w Kościele Katolickim połączone z procesją. Celem nabożeństwa jest obwieszczenie światu nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa.

Na filmiku widać, jak podczas rezurekcji w Miejscu Piastowym na ziemię padają strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dlaczego? Według Biblii to właśnie "strażnicy jako pierwsi zobaczyli, że Jezus zmartwychwstał". "Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli" – głosi ewangelia wg św. Mateusza.

REZUREKCJA Strażacy padają przed Zmartwychwstałym Jezusem ALLELUJA ALLELUJA ALLELUJA !!!!

Opublikowany przez OSP Miejsce Piastowe na 15 kwietnia 2017
Wierni opisują w komentarzach pod filmem, że tradycja padania strażaków przed grobem jest przestrzegana w Miejscu Piastowym od wielu lat. Nagranie z rezurekcji strażacy udostępniali na swoim profilu na Facebooku.
Opublikowany przez OSP Miejsce Piastowe na 13 kwietnia 2017
Część komentujących filmik zauważyła, że halabarda trzymana przez jednego ze strażaków uderzyła w wiernych. "Małe sprostowanie co do halabardy, w tym przypadku to rekwizyty przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Bardzo lekka i bezpieczna różni się od oryginału, nie ma się co denerwować w tak duże święto" - wytłumaczył jeden komentujących.

Źródło: Rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...