NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Przybywa miejsc, w których polscy turyści mają problemy z wylotem albo z powrotem z wakacji
  Kolejne problemy polskich turystów. Koczują na lotniskach w Dominikanie, Bułgarii, Grecji i Poznaniu

  Dalszy ciąg problemów polskich biur podróży. Turyści TUI oczekujący na zrealizowanie usługi przez przewoźnika, koczują już nie tylko na Dominikanie, ale także w Poznaniu i w miejscowości Burgas w Bułgarii. Ci ostatni utknęli na lokalnym lotnisku przez awarię samolotu, który miał ich zabrać do Polski – podało RMF FM. 

 • Premier Morawiecki wraz z rodziną przebywał na krótkim urlopie na Kaszubach
  Koniec laby. Premier Morawiecki właśnie zakończył rodzinny urlop w tym pięknym zakątku Polski

  Premier Mateusz Morawiecki wraz z żoną Iwoną i dziećmi Magdą i Ignacym, odpoczywał na urokliwych Kaszubach. Wypatrzył ich tam "Super Express”, który zwrócił uwagę, że szef rządu był wreszcie wyluzowany i bez garnituru. Tabloid pokazał na dowód zdjęcia z wypoczynku Morawieckich.

 • Marsz Równości w Poznaniu
  "Nienawiść to nie jest pogląd”. Błaszczak wyzwał ich od sodomitów, teraz mu odpowiadają

  Mariusz Błąszczak określił Marsz Równości w Poznaniu mianem "kolejnej parady sodomitów". Jak podaje Wikipedia, sodomia – w języku polskim to termin określający zoofilię, czyli zboczenie polegające na odbywaniu stosunków seksualnych ze zwierzętami. Wielu komentatorów oceniło, że po takich słowach szef MON powinien podać się do dymisji, ale ten najwyraźniej nie ma zamiaru nawet za nie przepraszać. Co na to organizatorzy poznańskiego wydarzenia?

 • Ewa Gawor jest szefową Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy
  "Nie pochodzę z esbeckiej rodziny, pracowałam także z Kaczyńskim”. Ewa Gawor grozi hejterom pozwami

  Ewa Gawor, szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy, była podporucznikiem Milicji Obywatelskiej, a przez lata pracowała w MSW. Takie informacje ujawnił w "Gazecie Polskiej” historyk Sławomir Cenckiewicz, a zwolennicy PiS przypuszczają zmasowany hejt na urzędniczkę i łączą jej pracę w PRL z rozwiązaniem niedawnego marszu ONR. Ona sama w rozmowie z naTemat nie wyklucza pozwów o zniesławienie.

 • Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, i Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, szykują się do wyborów samorządowych
  Bastion PSL czy PiS? O to województwo szykuje się zacięta batalia samorządowa

  Z głośnego sondażu IBRIS przeprowadzonego na ogromnej próbie 16 tys. respondentów wynika, że PiS może wygrać wybory aż w 10 sejmikach wojewódzkich. Cztery lata temu zwyciężyło tylko w pięciu, choć tylko w jednym sprawuje dzisiaj władzę. Teraz, według prognozy, szturmem zdobywa nawet województwo świętokrzyskie, które od lat było bastionem PSL. To właśnie w tym województwie PiS odnotowuje w badaniu IBRIS jeden z najwyższych wyników do sejmiku, bo aż 42 procent. Więcej – 44 proc. – zdobywa tylko tradycyjnie na Podkarpaciu.

 • Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie m.in. dzięki elektoratowi Pawła Kukiza, który poparł go w II turze
  Duda pogroził PiS – zawetuje ustawę? Spokojnie, to może być "ustawka"

  Andrzej Duda dał sygnał, że zawetuje nową ordynację do Parlamentu Europejskiego. Ale na euforię za wcześnie. Niewykluczone, że to sprytnie zaplanowany "spektakl niezależności".

 • Prezes TSUE Koen Lenaerts , I prezes SN Małgorzata Gersdorf i prezes izby cywilnej SN Dariusz Zawistowski
  Kulisy postanowienia, które zatrzymało miotłę PiS w SN. Uzasadnienie pisał sędzia, który znalazł błąd w ustawie

  To było ważne i zaskakujące postanowienie Sądu Najwyższego, bo zablokowało spodziewaną czystkę kadrową PiS w tej instytucji. Siedmioosobowy skład SN na czele z sędzią sprawozdawcą prof. Krzysztofem Rączką zadał pięć pytań prawnych do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu oraz zawiesił stosowanie przepisów ustawy o SN, określających zasady przechodzenia sędziów w stan spoczynku. 

 • Dariusz Matecki na Marszu Niepodległości w barwach Pogoni Szczecin
  "Bulterier Jakiego". To on stoi za kampanią w sieci kandydata PiS na prezydenta Warszawy

  Oficjalnie jest tylko społecznym asystentem Patryka Jakiego. Administruje kilkudziesięcioma stronami, na których wychwala kandydata PiS na prezydenta Warszawy. Choć nie brakuje dowodów na jego związki z Ministerstwem Sprawiedliwości, to nie wiadomo, czy pobiera z resortu pieniądze. Wiadomo za to, że poza skrajnymi, nacjonalistycznymi poglądami ciągną się za nim podejrzenia o znęcanie się w szkole nad znaną blogerką. Kim jest Dariusz Matecki?

 • Prof. Jadwiga Staniszkis nie szczędzi krytyki pod adresem prezydenta Dudy
  Prof. Staniszkis: "On jest karykaturą. Duda zapisze się w historii jako żenujący prezydent"

  W związku z trzecią rocznicą urzędowania Andrzeja Dudy z jego otoczenia posypały się laurki pod adresem tej prezydentury. Kancelaria Prezydenta postanowiła przypomnieć jak bardzo w tym czasie aktywna była również Pierwsza Dama. Bardziej powściągliwe komentarze można było usłyszeć z ust polityków PiS. NaTemat o wadze i formacie prezydentury Dudy rozmawia z prof. Jadwigą Staniszkis, socjolog, która była jego zdeklarowaną entuzjastką i dała temu wyraz przy urnie.

 • Prezes TSUE Koen Lenaerts, I prezes SN Małgorzata Gersdorf i prezes izby cywilnej SN Dariusz Zawistowski
  Mamy porządek prawny SN i alternatywny porządek PiS. Czym to grozi poza chaosem?

  Zaczęło się dwa lata temu od tzw. sędziów dublerów wybranych przez PiS do TK i niepublikowania przez rząd orzeczeń Trybunału. Od niedawna mamy polityczno-prawny spór o to, czy prof. Małgorzata Gersdorf jest I prezes SN. Oliwy do ognia dolało postanowienie SN o zawieszeniu obowiązywania przepisów dotyczących wieku emerytalnego sędziów. Czy mamy już dwa, różne i wykluczające się porządki prawne? Co ten chaos na szczycie sądownictwa oznacza dla przeciętnego Kowalskiego?

O sobie

Pochodzę z Radomia. Miałem przyjemność pracować dłużej bądź krócej m.in. w „Teleexpressie” TVP1, „Trybunie”, „Przeglądzie”, „Fakcie”, „Super Expressie”, „Panoramie” TVP2, TVP Info, tvp.info. Głównie działy polityczne albo publicystyka. Po „dobrej zmianie” w TVP trafiłem do naTemat.