Premier przekonywała w TVP, że referenda są ważne. A po chwili: wniosek ws. reformy edukacji wpłynął za późno

Zdaniem premier Beaty Szydło referendum w sprawie reformy edukacji nie będzie, bo wniosek wpłynął za późno. Na zdjęciu: Anna Zalewska i Beata Szydło podczas konferencji prasowej w styczniu.
Zdaniem premier Beaty Szydło referendum w sprawie reformy edukacji nie będzie, bo wniosek wpłynął za późno. Na zdjęciu: Anna Zalewska i Beata Szydło podczas konferencji prasowej w styczniu. Fot. Dawid Zuchowicz / AG
Premier w programie "Gość Wiadomości" zarzekała się, że referenda są potrzebne, że jest za tym, aby pytać Polaków o zdanie. To nie przeszkodziło jej jednak zignorować apel o referendum ws. reformy edukacji. Podpisy ponad 910 tys. Polaków za referendum w sprawie reformy edukacji trafią więc do kosza. Dlaczego? – Ponieważ ten wniosek referendalny wpłynął zbyt późno. Reforma edukacji została wdrożona, ona jest w tej chwili przygotowywana – stwierdziła Szydło.


Premier dodała też, że zbieranie podpisów pod referendum w sprawie wycofania reformy edukacji Anny Zalewskiej "to działanie polityczne, a polska szkoła potrzebuje reformy, która została już wdrożona”.

Beata Szydło zachwalała w "Wiadomościach” reformę i podkreśliła, że minister edukacji prowadziła szeroko zakrojone konsultacje w tej sprawie ze środowiskiem nauczycielskim, samorządowcami i rodzicami. – I tutaj nie ma niejasności żadnych – skwitowała premier.

Tymczasem o referendum w sprawie reformy edukacji wystąpił sam Związek Nauczycielstwa Polskiego. Do inicjatywy włączyło się wiele placówek edukacyjnych, a także między innymi Krajowe Porozumienie Rodziców, Społeczne Towarzystwo Oświatowe czy Krajowe Forum Oświaty.

Co ciekawe, swego czasu niepochlebnie na temat reformy edukacji Anny Zalewskiej wypowiadali się również… jej koledzy z Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze jesienią ubiegłego roku zastrzeżenia do tego projektu zgłosili między innymi minister nauki Jarosław Gowin, szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk i Rządowe Centrum Legislacji. Jak widać, ich wątpliwości już zostały rozwiane.


Reforma edukacji zostanie wdrożona już w roku szkolnym 2017/2018. Jej najważniejszym punktem jest likwidacja gimnazjów i powrót do 8-klasowej podstawówki, 4-letniego liceum oraz 5-letnich szkół zawodowych.

Źródło: wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!