Prezydent Duda zapowiada, że chce referendum w sprawie konstytucji. "Polacy mają prawo się wypowiedzieć"

Prezydent Andrzej Duda chce w 2018 roku referendum w sprawie konstytucji.
Prezydent Andrzej Duda chce w 2018 roku referendum w sprawie konstytucji. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Prezydent zaskoczył swoim wystąpieniem z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. – Polacy mają prawo się wypowiedzieć, czy konstytucja obowiązująca od 20 lat powinna zostać zmieniona – mówił. Podkreślił, że chce referendum w tej sprawie w 2018 roku. Bo Polacy powinni mieć możliwość zadecydowania o kierunkach zmian w ustroju kraju. "PAD wchodzi do gry" – takie komentarze już się pojawiają. Ale też takie, że PiS zabiera się za konstytucję.


Informacja szybko rozeszła się po sieci jako pilna. Nikt nie spodziewał się takich słów z ust prezydenta. – Czas na poważną debatę konstytucyjną, nie tylko z udziałem polityków, ale całego społeczeństwa. W 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, naród powinien wypowiedzieć się co do ustroju państwa – mówił Duda na Placu Zamkowym w Warszawie, gdzie odbyły się główne uroczystości z okazji dzisiejszego święta.
Prezydent Andrzej Duda

"Wierzę w to, że taką konstytucję, która będzie czerpała z dorobku 226 lat od konstytucji majowej, z dorobku prawie 30 lat od 1989 roku i z dorobku 20 lat obowiązywania konstytucji z 1997 roku jesteśmy w stanie jako społeczeństwo stworzyć i że będzie to konstytucja na miarę 100-lecia niepodległości. Że będzie to konstytucja na miarę wolnej Rzeczypospolitej, która staje się państwem coraz silniejszym i która - wierzę w to głęboko - będzie odgrywała na arenie międzynarodowej coraz większe znaczenie".

"Najpierw zróbcie referendum w sprawie edukacji", "Przecież mamy dobrą konstytucję", "Zaczyna się majstrowanie przy ustroju – komentują internauci. Inni już się cieszą na zmiany, choć nie wiadomo jakie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud