"To my jesteśmy partią wolności!". Kaczyński zarzuca uczestnikom "Marszu Wolności" oderwanie od rzeczywistości

Polacy manifestują dzisiaj w Warszawie przeciwko polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości.
Polacy manifestują dzisiaj w Warszawie przeciwko polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Dawid Zuchowicz / AG
– Wolność dzisiaj w Polsce jest. Tylko ktoś, kto w ogóle nie dostrzega rzeczywistości, może to kwestionować – mówił dziś Jarosław Kaczyński, odnosząc się do dziesiątek tysięcy osób, które biorą udział w "Marszu Wolności" w Warszawie, protestując przeciwko polityce rządu.

– Dzisiaj jest czas wolności i chciałabym żebyście wiedzieli o tym, że uczestnicząc w tym marszu i twierdząc, że dziś wolność jest zagrożona w gruncie rzeczy idziecie w przeciwnym kierunku niż sądzicie – powiedział prezes PiS podczas wizyty w Szczecinie. Przekonywał, że "dzisiaj wolność istnieje, we wszystkich wymiarach". – We wszystkich wymiarach, które są, można powiedzieć, praktykowane w państwach demokratycznych – mówił. – To my jesteśmy partią wolności – zapewnił po chwili.

Dodał też, że dzisiejsza manifestacja będzie zabezpieczana przez policję i "z całą pewnością nasze władze uczynią wszystko, żeby nie było żadnych prowokacji". Jednocześnie Jarosław Kaczyński porównał dzisiejszy marsz do manifestacji z okazji Święta Niepodległości z 2014 roku. – Co marsz, to prowokacja, to awantura. Przy innych demonstracjach było podpalanie budek, były prowokacje, o których mogliśmy się potem dowiedzieć z tak zwanych taśm – mówił.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości być może nie pamięta, że największe problemy każdego roku przysparzają służbom porządkowym manifestacje organizowane przez środowiska skrajnie prawicowe. Ubiegłoroczna manifestacja zorganizowana przez KOD i opozycję, w której wzięło udział 240 tys. osób, była całkowicie pokojowa.

Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas manifestacji odpowiedział już Grzegorz Schetyna.– Prezes Kaczyński mówił, że Polska jest wolnym krajem i nic tej wolności nie zagraża. To nie jest prawda i my to wiemy. Dlatego jesteśmy wszyscy razem. I nie jest prawdą to, że nie mamy programu. Nieprawdą jest to, że nie wiemy, co chcemy zrobić. Wiemy, jak zatrzymać rząd PiS. Wiemy, jak zatrzymać zły rząd i będziemy to robić – powiedział przewodniczący PO.


Dzisiejszy Marsz Wolności rozpoczął się o godzinie 13:00 na Placu Bankowym w Warszawie. Prócz zwykłych obywateli, w manifestacji biorą udział politycy PO, PSL i .Nowoczesnej. Marsz porusza się w kierunku Placu Konstytucji i ma zakończyć się około godz. 17:00.

Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...