To może być przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych. Poznajcie Jacka Kennedy-Schlossberga, czyli wnuka słynnego JFK

Jack Schlossberg - wnuczek Johna F. Kennedy'ego wzbudza duże zainteresowanie.
Jack Schlossberg - wnuczek Johna F. Kennedy'ego wzbudza duże zainteresowanie. Fot. Kadr z YouTube / JFK Library
Ma 24 lata i świetlaną przyszłość przed sobą. Należąc do takiej rodziny jak Kennedy, trudno by było inaczej. Jack (a właściwie John) Bouvier Kennedy-Schlossberg - jedyny wnuczek słynnego JFK - ma już sporo do powiedzenia i nie mówi "nie" poważnej karierze politycznej. Kto wie, może kiedyś rozgości się w Białym Domu.


Nowy Kennedy
Kilka dni temu udzielił swojego pierwszego wywiadu, razem z mamą pojawił się w programie "Today" stacji NBC. Nie bez powodu - głównym wątkiem rozmowy była nagroda Profile in Courage im. JFK, która trafiła do Baracka Obamy. Schlossberg nie mógł się nachwalić byłego prezydenta, stwierdzając, że jego wizja USA jest dla niego wielką inspiracją.
Nad wywiadem z młodym Kennedym rozprawiają największe amerykańskiemedia. Na dwie modły - albo chwalą chłopaka za dojrzałość albo zastanawiają się do kogo jest bardziej podobny, do dziadka czy do wujka Johna Jr. Schlossberg nie miał okazji ich poznać, ale zdaje się, że wie o nich wszystko. To zasługa jego matki Caroline, dzięki niej legenda Kennedych jest wciąż żywa.

Jack nie wygląda na osobę, którą przytłacza dziedzictwo "Camelotu". Raczej rozpiera go duma, ale żeby zaraz robić z tego wielką hecę? Od 24-latka bije spokój i skromność, a z tego, co mówi wynika, że naprawdę ma poukładane w głowie. – Ciągle szukam własnego sposobu na życie w służbie publicznej – powiedział dziennikarzom NBC i dodał: Bądźcie jednak czujni, nie wiem, czego mogę dokonać.

Co przyniesie przyszłość

Czego mógłby dokonać Jack? Google podpowiada, że to "przyszły prezydent". No tak, w końcu jest wnuczkiem Johna Fitzgeralda Kennedy'ego, wielu jego krewnych było politykami i wcale od polityki nie ucieka. Ale mógłby też zostać dziennikarzem - wujek "John John" miał swoją gazetę, a siostrzenica JFK Maria Shriver zrobiła wielką karierę w telewizji. Młody Schlossberg pisał zresztą dla uniwersyteckich gazet "Yale Daily News" i "The Yale Herald", współpracował też z portalem "Politico", "The Washington Post" i "New York Times".
Chłopak potrafi również nieźle przemawiać. W imieniu rodziny wygłasza mowy podczas ważnych uroczystości - ostatnio przed wręczeniem nagrody Obamie. I skoro jest w tym dobry, na pewno jeszcze wiele razy wystąpi publicznie. Wkrótce rozpoczyna studia prawnicze na Harvardzie, w ręku ma już dyplom z historii (szczególnie zna się na tej japońskiej, jego mama była ambasadorką USA w Kraju Kwitnącej Wiśni - red.).

"Ciacho", rybak i fan "The Rocka"
"Jack Schlossberg jest najprzystojniejszym facetem świata" – brzmi pierwszy lepszy komentarz o 24-latku na Twitterze. Internauci i internautki wierzą także, że ma świetną fryzurę, którą zawdzięcza genom. W sieci łatwo znaleźć zdjęcia Jacka zestawione ze zdjęciami dziadka i wujka, którzy za swoich czasów cieszyli się mianem "ciach" i łamaczy kobiecych serc.
Nie wiadomo, czy potomek JFK z kimś się spotyka, lecz powszechnie wiadomo, że bardzo kocha swoją mamę. Niedawno był jej partnerem na Met Gali, wcześniej mieszkał z nią w Japonii. Do kogo jeszcze ewentualnie żywi głębsze uczucie? Do... Dwayne'a "The Rocka" Johnsona, którego jest wielkim fanem. Aktor doskonale o tym wie, w dniu urodzin Jacka wysłał mu nawet życzenia. Chłopak stwierdził wtedy, że dzięki nim przeżył najlepszy dzień życia.


24-letni wnuk JFK nie jest zbyt aktywny w mediach społecznościowych. Jak większość ludzi w jego wieku ma konta na Facebooku, Twitterze i Instagramie - choć ostatnie ma status prywatnego. O sobie pisze: "Absolwent Yale 2015, wolontariusz w EMT (Emergency Medical Service), rybak, syn, brat [Rose oraz Tatiany - red.] i mieszkaniec Nowego Jorku". Ciekawe, czy kiedyś doda do tego "polityk" lub "prezydent".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Odebrano mi już wszystko!". Prawicowy guru zrobił obrzydliwą krzywdę ofierze księdza pedofila
0 0Jest gorzej niż myśleliście. Tak PiS ukrywa patologie w służbie zdrowia
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
0 0USA nie mogą żyć z Huaweiem, bez niego też nie. Znowu luzują sankcje
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Wyrok za niski? Wnuk Wałęsy do więzienia może trafić na dłużej