Macierewicz odtrąbił sukces afgańskiego wojska wyszkolonego przez SOAT-50. "Polacy nie brali udziału w walce"

Antoni Macierewicz zorganizował konferencję, na której pochwalił się udaną akcją afgańskich żołnierzy wyszkolonych przez Polaków z SOAT-50.
Antoni Macierewicz zorganizował konferencję, na której pochwalił się udaną akcją afgańskich żołnierzy wyszkolonych przez Polaków z SOAT-50. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Choć o funkcjonowanie Wojska Polskiego po "dobrej zmianie" można mieć spore obawy, krzepiące są informacje o tym, iż polscy żołnierze nadal są zdolni do odnoszenia sukcesów. O najnowszym właśnie poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Członkowie stacjonującego w afgańskim Kandaharze Zespołu Doradców Wojsk Specjalnych SOAT-50, tak wyszkolili Afgańczyków, że ci byli zdolni do przeprowadzenia skutecznej akcji odbicia 11 zakładników z rąk talibów.

– W ostatnich dniach w Afganistanie jednostki specjalne afgańskich sił – przy współudziale, wsparciu i i długim szkoleniu przez polskie wojska specjalne – uwolniły 11 więźniów przetrzymywanych przez talibów – poinformował na specjalnej konferencji prasowej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jak dodał, wśród uwolnionych osób byli żołnierze, policjanci i cywile. Szef MON zaznaczył, że operacji skutecznie udało się dokonać dzięki współpracy z polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego, a wsparcia z powietrza udzieliły siły amerykańskie.
– To wielki sukces. To wielki sukces sił afgańskich, które zostały wyszkolone przez polskie wojska specjalne – mówił Antoni Macierewicz. Choć dzisiejszą konferencję w tej sprawie zapowiadano w atmosferze wielkiego sukcesu polskich komandosów, szef MON wyraźnie podkreślał, iż Polacy nie brali udziału w walce. – Polscy żołnierze nie podejmują bezpośredniej walki – wyraźnie zaznaczył minister.
Trwa ładowanie komentarzy...