Lekarka weterynarii szefową Kancelarii Prezydenta. Ta działaczka PiS zastąpiła odchodzącą do PZU Małgorzatę Sadurską

Znamy już następczynię Małgorzaty Sadurskiej w Kancelarii Prezydenta. Będzie nią obecna wiceprezes AMiR-u, Halina Szymańska.
Znamy już następczynię Małgorzaty Sadurskiej w Kancelarii Prezydenta. Będzie nią obecna wiceprezes AMiR-u, Halina Szymańska. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
W poniedziałek poznaliśmy następczynię Małgorzaty Sadurskiej na stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta. Została nią Halina Szymańska, wieloletnia zachodniopomorska działaczka Prawa i Sprawiedliwości. Przed karierą u boku głowy państwa sprawdzała się w roli wiceszefowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Dotychczasowe stanowisko w ARiMR objęła po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.
Przypomnijmy, że dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska w zeszłym tygodniu podała się do dymisji. Powodem rezygnacji była propozycja objęcia przez nią fotela wiceprezesa i członka zarządu PZU. Urzędniczą posadę polityk PiS rzuca dla pracy w spółce Skarbu Państwa, gdzie będzie mogła liczyć na pensję w wysokości ok. 90 tys. zł miesięcznie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka