"Uniwersytety dla nauki, pajace do cyrku". Świat nauki w szoku po tym, co zorganizowano na KUL-u

"Uniwersytety dla nauki, pajace do cyrku". Świat nauki w szoku po tym, co zorganizowano na KUL-u
"Uniwersytety dla nauki, pajace do cyrku". Świat nauki w szoku po tym, co zorganizowano na KUL-u Fot. Facebook.com/ Stopstopnop - punktujemy antyszczepionkowców
Z jednej strony XXI wiek, z drugiej... Przedstawiciele świata nauki nie mogą się otrząsnąć ze zdziwienia, że na lubelskiej uczelni zorganizowano wykład na temat szkodliwości szczepień. Bo ustalenia te z nauką nie mają wiele wspólnego. I władze KUL ostatecznie od tego wydarzenia się odcięły.

Z roku na rok przybywa odmów zaszczepienia dzieci. Jakie to przynosi efekty, wiadomo nie od dziś – znacznie rośnie choćby liczba zachorowań na odrę i ospę w naszym kraju. A obserwując siłę ruchów antyszczepionkowych, można sądzić, że będzie coraz gorzej.
W takiej sytuacji ostatnią potrzebną rzeczą jest promowanie teorii przeciwników szczepień na uczelniach, bo w ten sposób ich "nauki" tracą ten cudzysłów i przez wielu są uznawane za prawdę objawioną i naukowo potwierdzoną. Dlatego zwolennicy prawdziwej nauki są tak bardzo oburzeni wykładem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wygłaszającą wykład była neurobiolog prof. Maria Dorota Czajkowska-Majewska, posiadająca rzeczywiście tytuł profesora, ale bez zatrudnienia na jakiejkolwiek uczelni.

Są już screeny z wykładu antyszczepionkowego na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Tragedia....

Opublikowany przez Uniwersytety dla nauki, pajace do cyrku na 14 czerwca 2017
To, co zaprezentowała w Lublinie, to mix plotek powtarzanych od lat.
Prof. Czajkowska-Majewska od dłuższego czasu jest guru ruchów antyszczepionkowych. I jej fanom nie przeszkadza to, że szanowane instytucje odcinają się od tego, co ona głosi oraz od niej samej.
I dopiero, gdy wokół wykładu prof. Czajkowskiej-Majewskiej zrobił się szum, władze KUL wydały oświadczenie, że uczelnia nie miała nic wspólnego z tym wykładem.

Dziekan Wydziału Filozofii KUL informuje, że zorganizowanie przez Katedrę Teorii Sztuki i Kultury wykładu na temat skuteczności szczepień było prywatną inicjatywą jednego z pracowników Wydziału. Osoba ta w sposób nieuprawniony oraz bez wiedzy i zgody władz Wydziału wykorzystała w tym celu infrastrukturę Uniwersytetu, logo wydziału, a tym samym jego renomę. Sprawa zostanie wyjaśniona. Czytaj więcej

Dziekan Wydziału Filozofii KUL Dr hab. Monika Walczak, prof. KUL
– Szamaństwo kwitnie na całym świecie, nie tylko w Polsce. Czasami z chęci zysku, czasami dla zaistnienia w świecie, w szamaństwo zaczynają bawić się lekarze i to jest tragedia dla chorych. Jeszcze większą tragedią jest, kiedy publikują, tak jak np. Andrew Wakefield, nierzetelne badania, które są wodą na młyn dla ruchów antyszczepionkowych – mówił w wywiadzie dla naTemat dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, ubolewając nad skutkami takich działań. Jeśli szukacie rzetelnej wiedzy na ten temat, tutaj znajdziecie 10 szczepionkowych mitów obalonych przez ekspertów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...