
Czy ta oferta zachęci Polaków do płacenia abonamentu? Jak poinformowała Telewizja Polska, już wkrótce na jej antenie pojawi się aż 5 nowych programów o tematyce religijnej. To efekt uruchomionego niedawno projektu, w trakcie którego media Jacak Kurskiego szukały najciekawszych pomysłów na audycje poświęcone Kościołowi.
REKLAMA
Na Woronicza dalsze prace będą prowadzone teraz nad programami "Słowo NieDzieli", "Słowo na niedzielę - cykl misyjny", "Razem", "Wszystkie dzieci nasze są", oraz "Wow. Program młodych". Jak można się łatwo domyślić, pierwsze z wymienionych tytułów swoje scenariusze będą opierały głównie na tematyce Ewangelii, dwie ostatnie propozycje mają być skierowane do najmłodszych wiernych.
Przypomnijmy, iż o planowanym wzmocnieniu ewangelicznego przekazu TVP informowaliśmy w naTemat już w marcu. Stacja Jacka Kurskiego zdradziła wtedy, iż poszukuje pomysłów na nowy magazyn rodzinny, magazyn młodzieżowy i krótki felieton telewizyjny.
Jak zwracał wówczas uwagę Piotr Rodzik, już obecnie TVP chętnie wypełnienia swoje pasma treściami religijnymi i to nawet mimo przetrzebienia redakcji katolickiej w tej stacji. Szczególną "furorę" zrobiła ramówka przewidziana na niedzielę 29 stycznia, kiedy odpowiedzialnym za program TVP1 udało się upchnąć od godziny siódmej rano do trzynastej treści niemal wyłącznie związane z Kościołem.
źródło: Centrum Informacji TVP
