Nie w Opolu, a w Warszawie. Pietrzak świętuje "Imieniny Pana Janka", a TVP imprezę transmituje na żywo

Jan Pietrzak
Jan Pietrzak Fot. screen z TVP 1
Pierwotnie jubileusz twórczości Jana Pietrzaka miał się odbyć podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Z wiadomych powodów to się nie udało. Ale telewizja publiczna zorganizowała "Imieniny Pana Janka" w parku Praskim i transmitowała je na żywo w TVP 1. "Kogo to bawi?" – zastanawiają się niektórzy internauci.

Jan Pietrzak jest czołowym satyrykiem prawicy, który obraża "gorszy sort", śpiewa o "łajdakach", "gnidach", "mendach" i "sukinkotach". Kiedyś jego kabaret Pod Egidą był traktowany jako jeden z oręży opozycji. Jeszcze niedawno Pietrzak skarżył się, że nie ma dla niego miejsca w stolicy. Jubileusz 50. lecia jego kabaretu miał się odbyć podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, ale prezydent Opola zerwał umowę z TVP. Ostatecznie impreza została przesunięta.

W sobotę TVP 1 na żywo transmitowała koncert "Imieniny Pana Janka", który odbył się w warszawskim Parku Praskim. W taki sposób 50-lecie obchodzi kabaret pod Egidą. Solenizant Jan Pietrzak na scenie wystąpił w roli reżysera i gospodarza wieczoru. Jacek Kurski, prezes TVP, dziękował mu za "za wolność, humor i radość". Mówił też, że cieszy się, iż to właśnie on przywrócił Pietrzaka do telewizji publicznej.

Jan Pietrzak odebrał także "Złoty Mikrofon" Polskiego Radia. Oprócz niego zaśpiewali także: Natalia Sikora, Marcin Wolski, Stanisław Klawe, Ryszard Makowski oraz zespoły Zayazd oraz Świt. Jan Pietrzak zapowiadał gwiazdy i bawił publikę. Nie zabrakło żartów, które wielu uznało za żenujące. A także słów pod adresem obecnej sytuacji w kraju, z której on jest zadowolony. O opozycji powiedział, że jest "wyjątkowo głupia".


Poziom żartów? Na przykład Marcin Wolski "śmieszył" taką fraszką:
Marcin Wolski

Bez szczególnej przyczyny, bez nacisków i bodźców, dobry wujek Schetyna przyjmie w Polsce uchodźców. Dla talibów z Somalii, Syrii, Afganistanu jest moc willi w Aninie i miasteczko Wilanów. Postępowych parafii będzie kilka gotowych i darmowe obiadki w restauracji u Sowy. Pan im nogi umyje, kulturalny też plan da wolontariusz Wałęsa, Petru, Owsiak i Janda. Rekreacja po miastach i treningi na polu. I rozrywka bobowa - amfiteatr w Opolu.

Wielu odbiorcom nie było jednak do śmiechu. "Jan Pietrzak w TVP 1 żarty o blondynkach i długości penisa. Teraz dla odmiany pieśń patriotyczna o niebanalnym tytule "Niech żyje Polska" – napisał na Twitterze prof. Stanisław Żerko. Poseł PO Grzegorz Furgo dodał: "TVPis hit na sobotę. Imieniny Pana Janka.Występują obecne gwiazdy. Wolski czyta fraszki z kartki z "lesbami i pedałami"w treści. Kogo to bawi?" W odpowiedzi posłanka Marta Golbik napisała: "Ich jak widać bardzo. Sami dla siebie te imprezki robią, co się będą ciemnym ludem przejmować".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...